przetłumaczycie?

Temat przeniesiony do archwium
uczę się francuskiego od tego roku szkolnego, a ma cudowna nauczycielka wymyśliła prezentację po francusku i tutaj pies pogrzebany, bo o ile informacje jestem w stanie pobrać z wikipedii, o tyle wstępu przetłumaczyć nie umiem. ktoś pomoże?

naszą prezentacją chcemy wam przybliżyć muzykę francuską. Postacią, która łączy Polskę i Francję jest Chopin ze względu na ego pochodzenie. Kompozytor urodził się w Polsce, jednak większość życia spędził i komponował w Paryżu aż do śmierci
Najsłynniejszą pieśniarką francuską jest Edith Piaf, [podobno przyszła na świat ba chodniku przy ul. Rue de belleville]<-- to zdanie mam. Słynęła z niebywałej ekspresji i dramatyzmu. jej chropowaty i niski głos przyspożył jej wielu sukcesów i nagród. nagrała ok 14 albumow, z ktorych co najmniej 21 utworów uznawane są za hity. są to na przyklad : " padam padam" , " milord", "Les Amants d'un jour"
nie tylko rodowici Francuzi śpiewają po francusku. Znanymi wokalistami śpiewającymi w tym jezyku lecz o innym pochodzeniu są przykladowo Kanadyjki Celine Dion i Beatrice Martin śpiewająca pod pseudonimem Coeur de pirate jak i Pierre Garrand znany jako Garou również pochodzący z Kanady.
Na francuskiej liście przebojów królują podobne utwory jak w Polsce, w czołówce znajdują sie David Guetta, Chris Brown, Will I Am czy Maroon 5.
we Francji odbyły się już dwie edycje muzycznego show X-factor, zwycięzcami zostali Sebastian Agius i Matthew Raymond-Barker. Po wygranej oboje podpisali kontrakty i wydali własne płyty i cieszą się popularnością.
aktualnie wiele wokalnych talentow spelnia swoje powolanie spiewajac na ulicy, dorabiając tym hobby do codziennego zycia. W Polsce nie jest to takie popularne, natomiast we Francji granie na ulicy nie wiąże się ze wstydem lecz z chęcią pokazania swojego talentu. Ulicznych artystów nie brakuje, a ich twórczość jest docenaina i z pewnoscią mila dla ucha.
http://fr.wikipedia.org/wiki/Fr%C3%A9d%C3%A9ric_Chopin
http://fr.wikipedia.org/wiki/%C3%89dith_Piaf
i tak dalej...

« 

Studia we Francji

 »

Pomoc językowa