kłak / wyczyścić

Temat przeniesiony do archwium.
Dwa malutkie. No, na tydzień, albo… no może trochę więcej zanim nie znajdę im domu.
– Kochanie wiesz, że mamy nowe meble w mieszkaniu, wszystko będzie podrapane, dywan będzie w kłakach…
– To się go wyczyści… Od kiedy ty się zrobiłeś takim pedantem, co?

Co to znaczą te dwa słowa, które nie znalazłam w słownikach ?
kłaki (tych kłaków, w kłakach itd.) = poils
wyczyścić = nettoyer
Na wstepie, przepraszam za brak polskich liter :)
wyczyscic to forma dokonana czasownika czyscic i dziwne, ze nie moglas jej znalezc w slowniku, bo to czasownik czesto uzywany.
Czyscilam te plamy przez dwie godziny - Je nettoyais ces tâches pendans 2 heures / nie znamy jednak efektu, nie wiemy, czy udalo sie je wywabic/
Wyczyscilam je - Je les ai nettoyé. Teraz jest czysto, bo praca jest zakonczona.
Czasownik czyscic moze miec tez inne przedrostki nie tylko wy- ale np. oczyscic; przeczyscic no i nic innego nie przychodzi mi do glowy :)
klak to siersc /poil/ np kota czy psa, to prawda. W tym kontekscie, wydaje mi sie, ze chodzi, ze na kanapie /pewnie z materialu/ beda sie robily kulki z pozostawionych siersci. Klak to raczej kulka z siersci, kulka z nitek. Na welnianych swetrach , po pewnym czasie tez sie robia kulki, czyli klaczki. Chyba tez sie muwi na kulki, /zbitki/ kurzu np. pod kanapa, jak dlugo nie chce ci sie sprzatac, to znajdziesz tam klaki kurzu.
wywabic plame - sprawic, ze zniknie. Uwaga, ten czasownik oznacza tez cos innego, sprawdz w slowniku :)
zbitek - to tez klak ale raczej nie przypominajacy kulki :)
Na wstepie, przepraszam za brak polskich liter :)
wyczyscic to forma dokonana czasownika czyscic i dziwne, ze nie moglas jej znalezc w slowniku, bo to czasownik czesto uzywany.
Czyscilam te plamy przez dwie godziny - Je nettoyais ces tâches pendans 2 heures / nie znamy jednak efektu, nie wiemy, czy udalo sie je wywabic/
Wyczyscilam je - Je les ai nettoyé. Teraz jest czysto, bo praca jest zakonczona.
Czasownik czyscic moze miec tez inne przedrostki nie tylko wy- ale np. oczyscic; przeczyscic no i nic innego nie przychodzi mi do glowy :)
klak to siersc /poil/ np kota czy psa, to prawda. W tym kontekscie, wydaje mi sie, ze chodzi, ze na kanapie /pewnie z materialu/ beda sie robily kulki z pozostawionych siersci. Klak to raczej kulka z siersci, kulka z nitek. Na welnianych swetrach , po pewnym czasie tez sie robia kulki, czyli klaczki. Chyba tez sie muwi na kulki, /zbitki/ kurzu np. pod kanapa, jak dlugo nie chce ci sie sprzatac, to znajdziesz tam klaki kurzu.
wywabic plame - sprawic, ze zniknie. Uwaga, ten czasownik oznacza tez cos innego, sprawdz w slowniku :)
zbitek - to tez klak ale raczej nie przypominajacy kulki :)
Napisalam 'chyba sie muwi' oj wstyd przepraszam powinno byc mowi. :)
Dziękuję za pomoc i przykłady !

ps. Tych dwóch słów rzeczywiście nie znalazłam nawet na portalwiedzy.onet.pl.
Nie wiem dlaczego ...czasem z słowami przecież używanymi tak jest .
jak masz problem ze znalezieniem jakiegoś słowa, to próbuj na: http://sjp.pl/slownik/growy/
tam jest zastraszająca liczba definicji
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Ogłoszenia