Proszę o pomoc choć to długie

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie! Proszę o pomoc w przetłumaczeniu takiego oto tekstu:

Mieszkam w pięknej miejscowości Białowieża, położonej w centrum Puszczy Białowieskiejsłynącej z dzikiej przyrody i żubrów nizinnych. Zachowały się tak nietknięte tereny objęte ochroną ścisła. Turyści z całego świata przyjedżają podziwiac piękno natury i by po prostu odpocząć. Uroki miejscowości wpełni docenićjednak moa naukowcy - przyrodnicy, biolodzy, zoolodzy, to także dobre miejsce dla socjologów ze względu na mieszankę kulturową. Kocham to miejsce i zamierzam wieszkać tam do końca swego życia, pracjąc w Rezerwacie Pokazowym Dzikich Zwierząt jako weterynarz. Oczywiści przyjaciele są zawsze mile widziani.

Wiem, że to długi i zapewne trudny tekst, ale baaaardzo proszę o pomoc! Będęwdzięczna o zapis fonetyczny! Dziękuję z góry i wierzę, że ktoś podejmie to wyzwanie. Pozdrawiam!:-)
J' habite dans le site magnifique de Białowieska, au coeur de la Forêt vierge si célèbre pour sa nature sauvage et ses bisons. Grâce à une protection rigoureuse, la faune et la flore sont restées intactes. Les touristes du monde entier viennent y admirer la beauté de la nature ou pour se reposer, tout simplement. Ce site enchanteur est extrêmement apprécié par les scientifiques - les naturalistes, les biologistes, les zoologistes. Cet endroit est également idéal pour les sociologues en raison du brassage des cultures qu’on y trouve.

J' aime tant cet endroit que j' ai l'intention d’y passer le reste de mes jours, et d’y exercer en tant que vétérinaire .

Przykro mi z nie móc tobie dawać przepisywanie fonetyczne. Jako Francuz, nie miałem by go uczyć się.
Dziękuje Ci bardzo, Richard. Bardzo mi pomogłeś, naprawdę. Jeśli masz adres e-mail, to bardzo chętnie bym z Tobą korespondowała. Pozdrawiam!
Przepraszam, to dziwnie zabrzmiało. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!!
Je serais très heureux de correspondre avec toi. Mais je dois t'avertir que si je peux lire le Polonais, je ne suis pas capable pour l'instant de parler ou d'écrire correctement en Polonais.

mon adresse : [email]

A bientôt!

« 

Inne

 »

Egzaminy