rozpacz

Temat przeniesiony do archwium.
gdzie moge pojsc z takimi przedmiotami zdawanymi na maturze:polski i gera podst. ang i franc rozszerzony. poleccie mi cos bo nie wiem co ze soba zzrobic, plz....
na budowe... :)

a tak na serio to przecież możesz studiować języki obce np filologie albo w NKJO
serdecznie polecam lingwistykę stosowaną:-)
np.angielsko-francuską.
zastanów sie nad tym.
a budowę sobie odpuść:-)))))))))))
no dobra, ja bym bardzo chetnie nawet ta budowe czy jakas filologie z tym ze tam na pewno bedzie polski rozszerzony potrzebny czyli nawet sie nie dostane ;( ZONK
na lingwistyke stosowaną napewno potrzebny jest polak rozszerzony ale do NKJO chyba nie, w moim mieście na filologie jest potrzebny język obcy rozszerzony + drugi język obcy rozsz. lub polski rozsz.
ty przynajmniej nie masz dużego wyboru i nie musisz sie głowić gdzie iść, bo ja zdaje polski podstawowy i rozszeżony ang fr geo i mat, no i nie mam pojęcia co ze sobą zrobie
musisz sie porozglądac po róznych uniwersytetach.
w Lublinie na Umsc-sie z tego co wiem zdaje sie tylko dwa jezyki obce.
np.francuski i angielski.(rzecz jasna na całkiem ciekawym poziomie)
sprawdzałam i o jez.polskim nie ma tam ani słowa.
jest jescze fascynująca iberystyka z tym, ze tam rzeczywiscie zdaje sie polski.(w tamtym jednak roku był to poziom wybitnie maturalny a kulturówki nie było w ogóle)
aha i jeszcze jedno trochę więcej wiary w siebie:-)))))nie zaszkodzi spróbować!
Nie wiem czy chcesz studiować na uczelni państwowej, czy prywatnej, ale polecam ci, żebyś zorientowała się w ofercie Wyższej Szkoły Handlowej, w zależności od tego, gdzie mieszkasz. Górnośląska oferuje np. takie kierunki jak:
Zarządzanie i Marketing
(studia licencjackie, magisterskie i uzupełniające magisterskie)

Turystyka i Rekreacja
(studia licencjackie, magisterskie i uzupełniające magisterskie)

Informatyka i Ekonometria
(studia licencjackie i inżynierskie)

Administracja
(studia licencjackie)

Socjologia
(studia licencjackie)

Stosunki Międzynarodowe

Z tego co się orientuję, to są tam prowadzone zajęcia w języku angielskim i francuskim. Niektóre moje koleżanki z filologii romańskiej kończyły tam dodatkowo studia podyplomowe. Istnieją też studia międzywydziałowe, dzięki którym można łączyć różne kierunki studiów. Musisz popytać, bo nie wiem jak to wszystko obecnie wygląda.
Głowa do góry!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje