francuskie litery na komputerze

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos moze wie jak skonfigurowac komputer, zeby mozna bylo pisac po francusku (oczywiscie z francuskimi literami typu à â ç è), np. w Wordzie? Mam juz ustawiony jezyk, ale to chyba nie wystarczy, bo nie moge odnalezc tych liter na klawiaturze. Z gory dzieki za pomoc :)
Najlepiej poprzypisywać sobie klawisze skrótu. To dosyć żmudne, ale jak raz przypiszesz będzie Ci służyć zawsze. Poniżej, krok po kroku, jak to się robi ;)

I krok : w Wordzie klikasz na "wstaw"(górny lewy róg) i wybierasz "symbol"
II: w "symbolach" wybierasz najpierw czcionkę (najlepiej Times New Roman")
III: na palecie symboli które Ci się ukarzą podświetlasz daną literę np."à" i klikasz "klawisz skrótu"
IV: kursorek miga w "naciśnij nowy klawisz skrótu" i teraz właśnie wybierasz jaki chcesz mieć skrót dla tej literki (np. ctrl+alt+a) - musisz nacisnąć je wszystkie na raz
V: klikasz "przypisz" potem "zamknij" i gotowe!!! :)
VI: i tak dla wszystkich literek które chcesz sobie dodać

*** polecam zapisywać to sobie najpierw na kartce (w miarę przypisywania) bo potem możesz pozapominać; z czasem jednak tak się przyzwyczaisz że nie będzie problemu :)
POWODZENIA!!! - jeśli będziesz mieć problemy - pisz
serdeczne dzieki demi24 :) wszystko zrobilam jak napisalas (-es?) i juz mam co chcialam, nie sadzilam, ze tak szybko mi to pojdzie (tzn. ze znalezieniem pomocy, bo z przypisywaniem liter to juz swoja droga poszlo szybko) pozdro :)
W Word'dzie nie ma problemu i nic nie trzeba przypisywać ... wszystkie znaczki francuskie działają z prawym 'ctrl' .. np 'ctrl + ,' a później 'c' wychodzi c z ogonkiem .. podobnie akcenty (ctrl + ') poźniej litera i mamy literke z ogonkiem ... działą super i z każdą czcianką ... pozdrawiam Artur
dziekuje!!! ja rowniez skorzystalam z Twojej instrukcji. znacznie ulatwilo mi to prace w wordzie. pozdrawiam!!!

 »

Pomoc językowa