musicie mi pomóc jutro zdaje francuski na 2

Temat przeniesiony do archwium.
Mam taka prośbe mozecie moze cos takiego gdzie jest wymowa słówek francuskich, poprostu jak czytac po francusku słówka np jakas literaz z druga twoży cos tam. Kiedys pani z francuskiego dawał nam takie coś na kartce ale zgubiłem niestety. Prosze pomórzcie mi jakoś, błagam.......
może chodzi ci o to, że pojedyncze "s" znajdujące się między samogłoskami czyta sie jako "z", np jak w "Asie" [azi]?
Nie mi wogule chodzi jak się czyta słówka francuskie, ze np dwie litery twożą "ą" itd. Tylko potrzebuje wszystkie takie sposoby wymawiania.......
A znasz angielski choć trochę?
phonetique.free.fr

tam szukaj, nikt ci dobrze nie wytłumaczy pisemnie zasad wymowy.

żuczuś: trzymaj angielski z daleka, szczególnie w kwestii wymowy :)
Czemu z daleka? :) Osobie, która dopiero "raczkuje", jeśli chodzi o naukę francuskiego, na pewno bardziej pomoże angielska strona internetowa z przyzwoicie wytłumaczoną wymową francuską niż ta Twoja phonetique.free.fr. Zgadzam się, że to świetna strona, ale wątpię czy dla osoby początkującej...

Proponuję:
http://www.languageguide.org/francais/grammar/pronunciation/index.html
nie wiem czy zauważyłaś, ale wymowa angielskiego różni sie od tej francuskiej. co więcej, osoba lepiej władająca angielskim zanieczyszcza swoją wymowę francuską anglojęzycznym akcentem i inna wymową głosek:
np. wagon - ang.[łegn, łegan, łegeg] z akcentem na 1 sylabie, fr.[wagą] z akcentem na ostatniej sylabie.

co do phonetique.free.fr, to jest ona rówież po angielsku i niemiecku, a poza tym łatwo się z niej korzysta
Po pierwsze: nie proponuję Annie_r, żeby francuskie słowa wymawiała "po angielsku", tylko, aby zerknęła na angielską stronę, na której znajdzie wytłumaczenie wymowy FRANCUSKIEJ! Na stronie tej znajdują się również pliki mp3 z przykładami, co powinno nie dopuścić do "zanieczyszczenia anglojęzycznym akcentem". Zresztą, zanim skrytykujesz, wejdź i sprawdź.

Po drugie: masz rację - phonetique.free.fr jest również po angielsku i niemiecku, ale tylko strona tytułowa! Pozostałe rzeczy: wszystkie pdfy z zasadami wymowy czy polecenia ćwiczeń są po francusku.
na stronce bywałem, a jakże. ale phonetique podoba mi sie bardziej, jest więcej do posłuchania i można się sprawdzić.

sama sugestia dotycząca angielskiego w związku z wymową wywołuje u mnie taka reakcję, nie wiem, dlaczego niektórzy ludzi opieraja się na "podobnych" przykładach w tak innym języku :) "prawie jak w angielskim"
Nie umiesz się przyznać do błędu... :P
paprawka: nie robię błędów :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Życie, praca, nauka