Prosze o pomoc w tlumaczeniu prostego tekstu.

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc tekstu przetlumaczylem, ale nie wiem, czy jest dobry.

Oto tekst:

Moje miasto nazywa sie Nadarzyn. Lezy ono w centralnej Polsce na polodniowy-zachod od Warszawy. Miasto to jest pustynia kulturalna. Od czasu do czasu organizowane sa koncerty. Na rynku jest jedna kawiarnia, a w NOK'u jest kawiarenka internetowa oraz organizowane sa spotkania dla grup ludzi o podobnych zainteresowaniach. My, mlodziez, staramy sobie inaczej uzupeniac czas. Niektorzy jezdza na rowerach, a inni chodza do baru, badz pubu. Ja natomiast uprawiam Le Parkour. Le Parkour polega na biegnieciu prosto przed siebie, przeskakujac przez przeszkody, w roznych stylach ( voults). Sport ten wymaga duzej sprawnosci fizycznej, zarowno kondycji, jak i zwinnosci i sily. Pomimo braku zainteresowania ze strony wladz, umiem poradzic sobie z nuda w tym malym miasteczku.


Za przetlumaczenie tekstu z gory dziekuje.
To jest czesc tekstu, jaka udalo mi sie przetlumaczyc:

Ma ville s'appelle Nadarzyn. Se trouve a central Pologne, dans sud-ouest de Varsovie. Se ville est le desert culture. De temps en temps est organise les conters. Dans marche est une cafe, et au NOK est internet cafe, et est organise rendez-vous les gens semblable a interet. Nous, la jemesse, (...).

Prosze o pomoc w dalszym przetlumaczeniu tego tekstu!
Moje miasto nazywa sie Nadarzyn. Ma ville s’appele .....
Lezy ono w centralnej Polsce na polodniowy-zachod od Warszawy. Elle se situe au centre de la Pologne au Sud-West de Varsovie.
Miasto to jest pustynia kulturalna. Cette ville est un désert culturelle.
Od czasu do czasu organizowane sa koncerty. De temps en temps les concerts sont organisés.
Na rynku jest jedna kawiarnia, a w NOK'u jest kawiarenka internetowa oraz organizowane sa spotkania dla grup ludzi o podobnych zainteresowaniach. sur le marché il y a un café et un cybercafé dans NOK ou sont organisés des rencontre sur les différents thèmes.
My, mlodziez, staramy sobie inaczej uzupeniac czas. Nous les jeunes, nous passons notre temps libre autrement .
Niektorzy jezdza na rowerach, a inni chodza do baru, badz pubu. Certains fonts du vélos les autres vont dans les bars ou dans les pubs.
Ja natomiast uprawiam Le Parkour. Moi, je pratique le parcours.
Le Parkour polega na biegnieciu prosto przed siebie, przeskakujac przez przeszkody, w roznych stylach ( voults). le parcours c’est une discipline ou il s’agit de courir dans les rues en franchissant des différents obstacles dans différents styles.
Sport ten wymaga duzej sprawnosci fizycznej, zarowno kondycji, jak i zwinnosci i sily. Ce sport demande d’une grande performance physique, autant de la condition que la souplesse et la force.
Pomimo braku zainteresowania ze strony wladz, umiem poradzic sobie z nuda w tym malym miasteczku.
Malgré manqué d’intérêt de la part de l’autorité, nous savons bien de trouver le remède conte le marasme dans cette petite ville.
Dziekuje bardzo za pomoc :)

« 

Pomoc językowa