Napiszcie co oznaczają te słowa

Temat przeniesiony do archwium.
Mam zamiar zapisać się do szkoły językowej na francuski ale to dopiero od października, no i mam właśnie chciałbym żeby mi ktoś tutaj przetłumaczył kilka słów. Kupiłem sobie koszulkę drużyny rugby z Tuluzy i znajduje się tam z tyłu koszulki taki o to napis:

Jeu de mains, Jeu de Toulousains

Natomiast z przodu pisze:

Propriete de Toulouse rugby

Prosiłbym o przetłumaczenie co oznaczają te zdania.
Z góry dziękuje i pozdrawiam :-)
Nikt z was nie wie co to znaczy ????????
napis 1: gra rękami, gra *Tuluzan* (albo *Tuluzeńczykami*)

napis 2: własność (klubu) rugby Tuluza (albo właściwość, to slogan więc może różne rzeczy znaczyć)
Marrcin mniej więcej czai, ja proponuję:
1. Jak rękami, to w Tuluzie.
2.Własność rugby Tuluza.
ha ha:) a ja wiem:) moze to wam pomoze:
historia napisu pierwszego wywodzi sie od oryginalnego powiedzonka "jeu de mains, jeu de vilains"-co w istocie oznaczaloby kogos kto sie bije i jest raptusem, i to raczej ma oddzwiek negatywny. ALE ekipa rugby w Tlse zmienila to haselko na swoje potrzeby reklamowe i tak powstalo zwyczajne "jeu de mains jeu de toulousains", co po prostu oznacza ze gra "reczna" (czyli typowo-rugby) jest gra Tulusan. Dlatego ze Tuluza jest kolebka francuskiego rugby:)
Voila:) mam nadzieje ze takie wyjasnienia wystarczy.
pozdrawiam
A tak jeszcze odnosnie wyrazenia "jeu de mains jesu de vilains" to w ogole pierwotnie wywodzi sie to od tenisa. Kiedys ci, ktorzy byli bogaci grali w tenisa normalnie rakietami, a ci ktorych nie bylo na nie stac "vilains"-czyli ludzie biedni, musieli grac w tenisa rekoma, i dlatego wlasnie powstalo to powiedzenie. A z tym raptusem, to sie mowi u nas w regionie jeszcze czasami, ae to juz troche bardziej wspolczesna wersja:)
Pozdrawiam z Toulouse
ciekawa historia i pomysłowe hasło.

przypomniało mi się coś podobnego - tłumaczenie obcokrajowcom hasła "nasza nagrywarka DVD przegrywa szybciej niż andrzej gołota / reprezentacja polski w piłce nożnej (osobiście wolę 2 wersję)
:)
Crepique dzięki za wyjaśnienie tematu :-)
Temat przeniesiony do archwium.