oglądanie filmów

Temat przeniesiony do archwium.
hej slyszalam ze ogladanie filmow w wersji oryginalnej moze bardzo pomóc w nauce jezyka. Ja osobiscie ogladam sobie bajki francuskie ;) ale nie wiem czy to cos pomoze, bo zaczelam od niedawna i nie ogladam regularnie. A co Wy o tym sadzicie?
mysle ze to naprawde cos daje...ja ogladam hiszpanska telewisje i na lekciach moich jak o jedyna znam slowka bez uczenia...( unas nikt sie ich nie uczy wiec przewaznie sie mnie pytaja o znaczenie...)wydaje mi sie ze to musi miec tez cos z tym wspolnego...ale tez nie ogladam regularnie :)
Też myślę, że dużo daje:D Wiadomo, że tylko oglądając filmy nie nauczysz się jezyka, ale słownictwo wtedy jakoś "lepiej wchodzi":P Noi masz tzw. osłuchanie, więc łatwiej ci potem zroumieć inne teksty. W filmach masz przykład żywego użycia języka. Poza tym wydaje mi się, że oglądając filmy można się nauczyć jednej rzeczy, która jest potem niesamowicie przydatna na wszelkiego rodzaju sprawdzianach, kołach czy tam w zwykłej rozmowie - rozumienie całości tekstu nawet wtedy gdy nie rozumie się 100% słów.
a skąd masz te bajki? Ściągasz z Internetu? Możesz polecić jakąś fajną bajkę, podac kilka tytułów?
ja pamietam ze jak byłam jeszcze w liceum to często ogladałam kreskówki z serii"Allez zouzous" na tv5.nadawali je zawsze ok poludnia ale jak jest teraz to naprawdę nie wiem:-)
sa na gulli, lub na zwyklych francuskich programach, np. jezeli masz kablowke to znajdziesz je na kanalach powyzej 100 ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia