CZAS WOLNY- prezentacja =)

Temat przeniesiony do archwium.
Chodzi mi tylko o poddanie pomysłu. Nie za bardzo wiem jak ładnie opisać to co robię w weekendy. To znaczy znam wszystkie czasowniki, ale w moich zdaniach brak ładu i składu =( Nie proszę o pisanie mi odrazu pracy, tylko poprostu o przykładowe konstrukcje zdań, itd.
Tak więc jeśli ktoś bylby chętny opisać mi tu jak najszybciej konstrukcje, to byłabym wdzięczna =)
najprosciej ci bedzie napisac to co chcesz po polsku ,a potem sprobuj tlumaczyc na francuski tak jak umiesz i dwie wersje wrzuc tutaj .nie martw sie o bledy,jestesmy tu po to zeby je poprawic:)
pozdrawiam i powodzenia
no więc moja wersja po francusku:

SAMEDI, LE MATIN
Le matin tous les week-ends je vais se balader. Souvent je regarde la tele. Quelquefois je vais surfer sur l'internet. Jamais je vais au club de gym.
SAMEDI, L'APRES-MIDI
L'apres-midi tous les week-ends je vais chez des amis. Souvent je joue au volley. Quelquefois je vais au cinema. Jamais je joue au tennis.
SAMEDI, LE SOIR
Tous les week-ends je aide les parents. Souvent je vais au spectacle. Quelquefois je range la chambre. Jamais je joue a la console de jeux.
DIMANCHE, LE MATIN
Tous les week-ends je fais ma devoir. Souvent je vais se promeneur. Quelquefois je regarde la tele. Jamais je joue au basket.
DIMANCHE, L'APRES-MIDI
L'apres-midi tous les week-ends je fais la cucsine. Souvent je surfeur l'internet. Quelquefois je vais au restaurant. Jamais je aide les parents.
DIMANCHE, LE SOIR
Tous les week-ends je lis les livres qui font peur. Sovent je apprendre le francais. Quelquefois je fais la natation. Jamais je joue au football.

Wiem, wiem.... bardzo nudne to wszystko.. ;/ za godzinkę będę musiała to powiedzieć z pamięci... i błędów pewnie też pełno... proszę pomóżcie!!!!!!!
no więc już po wszystkim! Dostałabym piątkę gdybym potrafiła lepiej ten tekst na pamięć ;] ale i tak mam czwórkę =D Jedynym błędem w tekście było "jamais" bo cos tam źle połączyłam, a tak nawet OK. Dziękuję bardzo za zanagażowanie i wsparcie duchowe =)
gratuluje czworki :) a co do tekstu to jest tu duzo wiecej bledow niz tylko "jamais" ,ale nie wiem czy interesuje cie jeszcze ich poprawienie ,w razie czego to daj znac bo teraz nie mam czasu zeby nad tym siasc :) pozdrawiam
no więc z tą czwórką to wiadomo że pani mi trochę tam pomogła kiedy mówiłam =)
a no i zapomniałam dodać że dobrze by było poprawić te błędy, bo pewnie i tak będę musiała napisać ten tekst pani =) a przy okazji nauczę się czegoś nowego =D
Proszę!Trzeba poprawić te błędy na 100%
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie