nauka słówek

Temat przeniesiony do archwium.
zaczęłam się uczyć francuskiego. wypisałam sobie słówka typu "le âge" i zaczęłam się zastanawiać czy powinna mieć "le" czy "un". które rodzajniki powinnam wypisać i uczyć się, gdy sięgam po słówka? określone czy nieokreślone? prosze o pomoc:)
to sie ucz z okreslonymi zawsze
dziękuję:)
a jeszcze jedno, co znaczy wyrażenie: "quelle", "qu" i "qu'est-ce que"?
"quelle"-jaka
"qu"-podaj przykład
"qu'est-ce que"-co
l'âge
quelle joli robe -jaka ladna sukienka

qu'est-ce que? forma pytajaca co to jest

qu -tak samo to nic nie znaczy
Oznacza co, a nie co to jest
Qu'est-ce que c'est? - to zdanie oznacza co to jest
dziękuje Wam bardzo:)
Nie ma sprawy:)
L`âge :P A co do wyboru articla przy wypisywaniu słówek- to zależy, bo niektóre wyrazy jakoś lepiej "wyglądają", jak wypisze się je z rodzajnikiem określonym, np. la considération, bo une considération mi jakoś dziwnie brzmi xD Ale to moje osobiste odczucie :P Jednak ja bym Ci radziła wypisywać słówka z rodzajnikiem nieokreślonym, bo wtedy widzisz, jaki jest rodzaj danego rzeczownika, obojętnie, czy zaczyna się on na samogłoskę czy "h" nieme, bo w przypadku l`article défini "le" bądź "la" przechodzi w "l`" i wtedy nie masz dokładnie "widocznego" rodzaju, tak jak np. z nom "âge"- jeśli dasz rodz. nieokreślony, masz "un âge", a z określonym- "l`âge".
Choć z article défini ładniej to wygląda :)
A właśnie, pamiętaj o ściągnięciu przy samogłosce tak jak np. w l'âge
Straj się pamiętać słowa z ich rodzajnikami w zdaniach. Przyniesie Ci to dużo korzyści, bo pojedyńcze słowa łatwo się zapamiętuje, ale gorzej jest z ich użyciem.
ok:)
a czy ktoś byłby w stanie mi wytłumaczyć dlaczego w zdaniu: "Je gagne beaucoup d'argent" - jest "d'"? co to za rodzajnik i dlaczego taki?:P

i byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi napisał sciągawkę z tego jak się czyta np niektóre połączenia liter. tak jak np in się czyta jak "ę" ale w "pronominal" normalnie i ja trochę głupieję ... :|
A czy ty w ogole masz jakies materialy do nauki? Rzeczy o ktore pytasz sa w kazdym podreczniku.
nie, nie w każdym ;]
Jest "beaucoup d`argent", bo przed wieloma określeniami ilości (ALE nie dotyczy to wszystkich, il y a bien sûr des exceptions ;P ) rodzajnik DES "redukuje się" do DE bądź D` jeżeli rzeczownik, który występuje za nim zaczyna się na samogłoskę lub "h" nieme (tak jak w przypadku słówka argent :))
Jeśli chodzi o materiały do nauki- nie wiem, jaki możesz mieć podręcznik, skoro nie ma w nim podstawowych wiadomości... Chyba się musisz zaopatrzyć w jakiś porządniejszy... A jakieś ćwiczenia masz?
Nikt nie zauważył błędu w "quelle joli robe" xD
joli - musi być uzgodnione bo robe jest rodzaju żeńskiego - une robe
Quelle jolie robe - jaka ładna sukienka.

Nie polecam "spolszczania" dźwięków i wymowy, od początku nabierzesz złych nawyków. Kup płytę albo poszukaj programów do wymowy w internecie :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie