Pilna pomoc bardzo potrzebna!

Temat przeniesiony do archwium.
Mam problem. Otóż muszę nauczyć się czytać tekst z francuskiego, ale nie wiem kiedy "plus" czyta się jako ply, a kiedy jako plys. Mógłby ktoś zweryfikować moje 5 zdań?

1) Une chose est sûre, en France, selon une enquête réalisée par IPSOS en 2000, c'est dans les agglomérations qu'il y a le plus d'habitants (ply dabitą/plys dabitą).

2) (...) on peut penser que la vie urbaine attire plus que (ply ke/plys ke) la vie à la compagne.

3) Quand on leur demande où ils aimeraient habiter, les deux villes les plus citées (ply site, plys site) sont Montpellier et Toulouse.

4) C'est la mode de transport le plus utilise (ply ytilize/plys ytilize/plyz ytilize) par l'ensemble des Francais.

5) Mais finalement, et c'est peut-être ça le plus important (ply ęportą/plys ęportą/plyz ęportą) (...).

I jeszcze jedno mam pytanie. Jak się wymawia słowo "l'environnement"?

Byłabym ogromnie wdzięczna za szybką odpowiedź. :)
1. ply dabitą
2. ply ke
3. plysite
4. plysutiliz
5. pluz emportą
6. ąnwirenmą

zasada jest taka, że gdy masz samogłoskę i spółgłoskę obok siebie np. jak w zdaniu 4 pluS Utilise to przy wymowie łączą się ze sobą. jak widać np. w 2 mówisz ply ke ponieważ jest pluS Que, dwie samogłoski występują obok siebie, wiec nie ma sensu ich łączyć przy wymowie.
aaa i będzie pluzutiliz , to s przechodzi w z przy wymowie.
a w 2 nie powinno być plys ke? no i kiedy to końcowe "s" w plus się czyta, a kiedy nie? jest na to jakaś reguła?
Bo myślałam, że sąsiedztwo samogłosek ma wpływ tylko na to czy "s" czytamy jako "z", a nie ta to, czy w ogóle jest wymawiane. :)

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa