słownik fonetyczny j. francuskiego - rekomendacje

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich

próbuję sie samodzielnie nauczyć języka francuskiego, nie mając kontaktu z nauczycielem nie mam więc kontaktu w wymową. poszukuję informacji nt. słownika fonetycznego do francuskiego. jest takich mnóstwo do angielskiego, ale nigdzie nie mogę znaleźć takich rzeczy do innych języków. z racji studiowania filologii angielskiej mam jakieś pojęcie o fonetyce i umiem czytać symbole, poradzę sobie i z francuskim ale wszystko czego potrzebuję to taki słownik. z góry dzięki za poradę.
Nie ma takiego słownika. Chyba, że jakieś ogólne książki dotyczące wymowy.
Pamiętaj, że francuski to jednak nie jest angielski. To zupełnie inna bajka. Przykład: we współczesnym francuskim nie ma dyftongów.
dla początkujących
www.livemocha.com jest free
możesz dokupić coś ekstra

tylko ćwiczenia w słuchaniu czytaniu mówiemiu i pisaniu, bez dopełnień bliższych i dalszych
Oto moje sugestie: 1/Wymowa francuska. AUTOR: Henryk Łebek Wiedza Powszechna. Warszawa 1962r. To podręcznik uniwersytecki, wart zapoznania się, zwłaszcza, że jak piszesz studiujesz filologię, tym bardziej zrozumiały.Nie było wznowień o ile wiem. 2/Uważam,i pisze to z własnego doswiadczenia, że kontakt/praca z właściwie wymawiającym nauczycielem, szczególnie w początkowym okresie w przypadku francuskiego, a zwłaszcza dla "anglików", bardzo wskazany.To katorżnicza praca dla obu stron, lecz efekty daja ogromna satysfakcje. Może przez Skype znajdziesz kogoś do poćwiczenia? Rozumiem, ze zalezy Ci jednak na tym, by Francuzi rozumieli co do nich mówisz i odwrotnie? 3/ Łebek z Jungmanem popelnili także Język Francuski dla Lektoratów..tez bodaj w latach 60tych, jest tam także skrotowa czesc fonetyczna i gramatyczna. Może to na początek? I bonne chance!
Reinhild Herrmann;Rainer Rauch
Francusko-Polski Słownik Tematyczny
wyd PWN 1994
opracował Leon Zaręba

nastawiony na naukę mówienia
Polecam program IBM :
http://www2.research.att.com/~ttsweb/tts/demo.php
Bardzo podobny program ma tez najlepszy slownik francusko - angielski -
http://www.amazon.com/Essential-French-Dictionary-Oxford-Hachette-Minidictionary/dp/[tel]/ref=sr_1_4?ie=UTF8&s=books&qid=1264546678&sr=8-4
Mam nadzieje ze obslugs jest prosta.
Wybiera sie jezyk (francuski), nastepnie czysci "okienko" z tekstu. Wpisuje sie to co chcemy uslyszec. Potem naciska sie "speak" i sluchamy to co chcemy.
dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, wypróbuję każdą poradę ;)

na razie mam 2 książeczki, "Francuski w 30 dni" z PONSA
i "Teach Yourself French" po angielsku. Obie mają płyty, ale niestety nie cały materiał jest nagrany.. dlatego ciekawił mnie słownik fonetyczny..

dzieki jeszcze raz, pozdrawiam ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka