Ksiazka

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc, szukam ksiazki w ktorej mialabym napisane jak pisac wypracowania po francusku(zeby sie dobrze przygotowac do konkursu) oraz przykladowe tematy wypracowania . Francuski umiem na poziomie B1/B2 tzn umiem pisac ale chcialabym ksiazke ktora by mnie bardzo dobrze przygotowala. Z gory dziekuje
Ma ktos na sprzedaz klawiature francuska?
Np.
http://www.amazon.com/gp/product/[tel]/ref=ord_cart_shr
Sa jeszcze jakies? Na abebooks 423 zl kosztuje ta ksiazka.
http://www.amazon.com/gp/offer-listing/[tel]/ref=dp_olp_used?ie=UTF8&condition=used czy dobrze rozumiem ze sa ale uzywane za kilka euro ? Mozecie mi wyslac link do kupna tej ksiazki moze byc w zlym stanie do 50 zl.
Klawiaturę pewnie można kupić w sklepie albo na allegro, ale chyba taniej Cię wyniesie przestawienie klawiatury na FR i ew. zakup naklejek z francuskimi znakami na klawisze (ok. 10zł na allegro) i możesz sobie wtedy 'przeskakiwać' z polskiej klawiatury QWERTY na francuska AZERTY i odwrotnie :) Bardzo wygodne!
hmm jak to naklejki?
Akurat ta ksiazka jest na amerykanskim Amazonie. Przesylka 7 dolarow. Spokojnie sie miescisz w 11 dolarach. I radzilabym priorytetowa przesylke - tylko tydzien zamiast miesiaca. Ewentualnie z niemieckiego Amazona.

http://www.amazon.de/gp/offer-listing/[tel]/ref=sr_1_4_olp?ie=UTF8&s=gateway&qid=1281123073&sr=8-4&condition=used

Poszukaj podobnych tytulow. Bardziej chodzilo mi o przyklad ksiazki i tytul. Bo nie wiem czy masz np. mozliwosc placenia karta kredytowa itp.
hmm a jakbys mogl kupic a ja bym od ciebie kupila o 20 zl wiecej ;) nie mam doswiadczenia z przesylka z zagranicy i sie troche boje ;)
tylko przelewem moge
Moja droga. Ja tez mieszkam za granica. Wybacz ale jak sobie pomysle o turlaniu sie na poczte to juz Cie nie lubie ).
A powaznie. Amazon jest w miare bezpieczny. Szukasz kogos , kto ma maksymalne notowania. Ja mam mnostwo ksiazek tak kupionych i dlatego polecam innym ten sposob. Tyle ze wysylka do Polski jest niezbyt pewna. Poszukaj w polskich ksiegarniach czegos zblizonego.
Hmm ok ;] jakie podobne?
Poszukaj na allegro. Na pewno znajdziesz. Ustawienia klawiatury zmieniasz w zasadzie jednym kliknięciem, możesz sobie przełączać na dowolne języki (ja np. mam 3 różne ustawienia), tak? Ale żeby nie musieć pamiętać, w którym ustawieniu gdzie jest który klawisz (co byłoby chyba niemożliwe), to naklejasz na nie przezroczyste naklejki ze znakami, tak? Np. piszesz teksty po polsku i np. po arabsku ;): naklejasz w odpowiednie miejsca litery arabskie (zwykle na klawiaturze masz oryginalnie białe litery łacińskie w lewym górnym rogu klawisza, naklejasz arabskie znaczki, które są np. czerwone i w prawym dolnym rogu. Wtedy na każdym z klawiszy masz po 2 litery/znaki). Przełączając układ klawiatury korzystasz albo z 'białych łacińskich' albo 'czerwonych arabskich'=masz 2 klawiatury na jednej. Oczywiście arabski jest tu tylko umowny, może to być każdy inny układ znaków: cyrylica lub francuski układ AZERTY z akcentami. Wg mnie to duuuużo prostsze (i tańsze)rozwiązanie niż podłączanie 2 klawiatur.
To mam inny pomysl. Poszukaj ksiazki o pisaniu listow francuskich. Na poczatek moze Ci sie to przyda.
A w sieci powinny byc jakies wskazowki o pisaniu francuskich wypracowan. "Composaition" powinno Ci pomoc.
trzeba miec jakis program tak? Podaj wszystko co musze kupic/sciagnac/miec zeby miec 2 klawiatury
Amelio ! No to na ile starczy Ci cierpliwosci ?
W zwyklych ustawieniach systemowych w Twoim komputerze mozesz ustawic sobie jezyk, z jakiego korzystasz.
Nie. W OpenOffice (przyznam, że nie wiem jak to jest w MSOffice) po prostu ustawiasz sobie klawiaturę w ustawieniach (wybierasz język) i wtedy na pasku zadań WSindows na dole, masz ikonkę z aktualnie ustawionym językiem klawiatury, a przełączasz jednym kliknięciem (no, wiesz: PL, EN, FR, etc.). Do tego ja ściągnęłam sobie słownik i tezaurus francuski (za free, w 5 min.) ze strony Ooo, więc podkreśla mi błędy i poprawia pisownię (bardzo wygodne!). Tylko trzeba z kolei pamiętać o ustawieniu słownika (tzn. języka dokumentu) (też na dole) w pasku zadań Office'a. To też jest jeden klik :) No, i żeby nie musieć pamiętać gdzie w którym układzie jest jaka literka, to mam naklejone naklejki na klawiaturę, to już wyżej pisałam. W sumie to wszystko jest bardzo proste i wygodne, a najdroższe z całego interesu, to były te naklejki ;)
le-diable, ja właśnie nie mam cierpliwości, dlatego wybrałam takie rozwiązanie :)
Chyba najprostsze z możliwych...
a jakby ktoś chciał po prostu móc w łatwy sposób pisać francuskie literki ze swojej klawiatury to polecam pobrać program:
http://chomikuj.pl/JezykFrancuski/Nauka+!/polski_miedzynarodowy_1_3(1).zip
Ustawić można język klawiatury na polski międzynarodowy. Dzięki temu da się pisać francuskie literki, np. 'alt' + ',' + 'c' = 'ç' ... itd. Fajna sprawa ;)
Czyli mozna zaufac osobom z amazon.com tak? Nie wiecie czy przelewem tez mozna?
ten programik, o którym pisze Villon jest bardzo fajny, ale ma jedną wadę, nie działa na niektórych wersjach windowsa XP i Vista.,.
Moze ma ktos na sprzedaz ksiazke: taches d'encre cours de composition
Z checia kupie. A moze znacie jakas osobe ktora chce sprzedac.
Poczytaj na stronie Amazona. Zakladam ze znasz angielski. Albo na francuskim Amazonie. Najwyzej skontaktuj sie z francuska ksiegarnia Edukator w Krakowie i oni Ci zamowia co chcesz za odpowiednie pieniadze. Poczytaj na naszym forum .
Kupie ksiazke Taches d'encre cours de compositions!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia