Proszę o pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Potrzebuję napisać list w czasie przeszłym na temat tego co robiłam na wakacjach. Tzn gdzie byłam, co robiłam, jak tam dotarłam, jakie są moje wrażenia.

Kompletnie nie wiem jak się za to zabrać, ponieważ z językiem nie miałam dotychczas styczności.
Bardzo proszę o pomoc.

Czy mogę zamieścić tu tłumaczenie np z google- tłumacza i ktoś poprawiłby błędy?

(chętnie odwdzięczę się przelewem na konto, lub doładowaniem konta tel ;))).
Ale czemu masz napisać w języku, z którym się wcześniej nie zetknęłaś? Czy z tym kimś kto ci to polecił nie da się sprawy wyjaśnić i nie tworzyć fikcji? Bo to bez sensu jest. Jak dalej będziesz brnąć w udawanie, że znasz język?
Na pewno mialas juz stycznosc z jezykiem, skoro kazano Ci napisac list w czasie przeszlym opisujacy Twoje wakacje. Sprobuj napisac to co mniej wiecej potrafisz po francusku, to czego nie potrafisz po polsku. Wtedy sie poprawi ta czesc po francusku i przetlumaczy to co jest po polsku. Tlumaczenie z google'a, to chyba nie najlepsze rozwiazanie.
Jestem w liceum, gdzie mam rozszerzony angielski i podstawowy francuski. Z angielskim radzę sobie świetnie, bo uczyłam się tego języka przez całą podstawówkę i gimnazjum. Z francuskim nigdy nie miałam do czynienia. Niestety nauczycielka jest dość ostra i nie zwraca uwagi na to czy ktoś uczył się wcześniej tego języka czy nie. Poprosiłam o pomoc koleżanki z nowej klasy, ale nie są zbyt chętne, by cokolwiek mi podpowiedzieć.
Zapisałam się na korepetycje z fr, ale pierwszą lekcję mam dopiero w przyszły wtorek.

Nie jestem w stanie nic napisać sama (bez słownika), a już tym bardziej użyć czasu...
Ale jak nie wyprostujesz tego teraz, to ciągle będziesz miała tyły i jeszcze będziesz dopłacać do tego interesu - a niby czemu? Chyba, że się na początku zdeklarowałaś, że jesteś w grupie średnio zaawansowanej, bo ci na profilu klasy zależy i sama uzupełnisz wiedzę, żeby dołączyć do poziomu całej grupy (ale i wtedy żaden normalny człowiek nie myśli, że zdążysz zrobić to w miesiąc). Albo jeśli oszukałaś przy składaniu papierów że znasz fr. W przeciwnym przypadku - bądź asertywna, nie daj się. No i napisz cos po polsku o tych wakacjach - na goolgle nie puszczaj, bo to kaszanka wychodzi:). Może ktoś ci pomoże przetłumaczyć. Ale przede wszystkim nie daj się zastraszyć - nauczycielka nie jest wymagająca, po prostu ma w nosie twoją sytuację . Zeby być wymagającą trzeba najpierw ucznia nauczyć i wiedzieć, że jest sens zadawania takiej a nie innej pracy domowej. Inaczej to jest nie postawa wymagająca, ale bezmyślna i wygodnicka. Trzymaj się.
Oto twoj post z marca 2011:

Bardzo proszę o poprawienie błędów. Gdyby można było to proszę także o jakieś uwagi itp. Moją przygodę z j. francuskim zaczęłam niedawno

Twoja wypowiedz z dzisiaj:

Z francuskim nigdy nie miałam do czynienia

I po co klamiesz? Skoro od marca nie zdazylas nauczyc sie czasu przeszlego, to znaczy, ze mialas inne priorytety, wiec teraz nie pros o pomoc, bo to po prostu jest niepowazne.
edytowany przez fragolkaa: 03 paź 2011
Korzystam z konta siostry. Kiedy poprosiłam ją o pomoc podała mi tą stronę i swoje hasło. Przecież napisałam, że z językiem francuskim do tej pory się nie zetknęłam... więc to logiczne, że zaczęłam naukę w tym roku, prawda?
Owszem, zadeklarowałam się, że nadgonię materiał.
Będę miała naprawdę dobrego korepetytora, szkoda tylko, że od przyszłego tygodnia.

Jeżeli znajdzie się ktoś, kto mógłby przetłumaczyć mi parę zdań, to będę bardzo, bardzo wdzięczna. Jeżeli ktoś oczekuje zapłaty, to oczywiście zapłacę.

Cześć Piotrze!
Co u Ciebie słychać? Jak się czujesz? U mnie fantastycznie! Jestem wypoczęta i pełna energii. W lipcu wraz z przyjaciółmi wybraliśmy się nad morze Bałtyckie. Podróż pociągiem była długa, ale bardzo przyjemna. Zatrzymaliśmy się w hotelu, w małej miejscowości o nazwie Grzybowo. Świetnie się bawiliśmy! Pogoda była idealna, było słonecznie i ciepło.
Korzystaliśmy ze słońca i ciepłej wody. Zwiedziliśmy także miasto Kołobrzeg.
Jak Tobie minęły wakacje? Widziałeś jakieś ciekawe miejsca?
Całusy.
Anna.
Sprawdz maila w skrzynce.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa