Matura rozszerzona - pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
Przygotowuję się do matury rozszerzonej samodzielnie i jestem ciekawa, czy znacie może jakieś ładne sformułowanie na początek rozprawki, za które automatycznie otrzymuje się bogactwo językowe? Mam taki zwrot na angielski i to bardzo fajna sprawa, bo od razu dostajesz punkt za bogactwo, a wystarczy zapamiętać i pasuje do każdego tematu (There has been a heated debate considering on a controversial issue of...).
Niestety jeśli chodzi o francuski to nic takiego nie znalazłam ani nie znam.
Pozdrawiam i proszę o pomoc :)
Cytat: basiaa6786
czy znacie może jakieś ładne sformułowanie na początek rozprawki, za które automatycznie otrzymuje się bogactwo językowe?

nie utrwalaj legend opowiadając o jakichś magicznych formułkach. sprawdzający matury, to nie są frajerzy, których nabierzesz jakimś jednym obkutym na pamięć zdaniem, że masz niby bogate słownictwo.

Cytat: basiaa6786
Mam taki zwrot na angielski i to bardzo fajna sprawa (There has been a heated debate considering on a controversial issue of...).

ten twój "zwrot" jest niepoprawny gramatycznie, więc nie dostaniesz za niego żadnych dodatkowych punktów, a jak dobrze pójdzie, to nawet punkty stracisz za koślawe zdanko.
dzięki za odpowiedź, w takim razie muszę chyba podziękować mojemu angliście. mogę prosić o wskazanie co jest niepoprawne w tym zwrocie?
https://www.ang.pl/groups/all
niestety jest cos takiego, że otrzymujesz punkty za utarte formułki (we wstępie i zakończeniu), ale na szczęście w rozwinięciu musisz kombinować sama i jak ono nie będzie dobre to zbyt wielu punktów nie dostaniesz