Profesor Pierre

Temat przeniesiony do archwium.
Czy mając jakiś program do nauki francuskiego, np. "Profesora Pierre", bądź supermemo z ponsa, to czy sa tam jakies skroty klawiaturowe do następujących liter: à â ç è é ê ë î ï ô ù û ü? czy tez trzeba sobie zakupic specjalna klawiature do komputera z tymi literkami? W sklepie widzialam np. klawiature rosyjska wiec juz sama nie wiem jak to jest :( czy moze mi ktos powiedziec jak to jest z tymi literami w programach komputerowych do nauki francuskiego ?
Niekoniecznie swietnie się znam na komputerach, ale wydaje mi się ze musisz wejść w Wordzie w WSTAW-->SYMBOL-->kliknąć na wybraną literę, zobaczyć jaki jest klawisz skrótu i ewentualnie go zmienić:)
A skoro już korzystasz z profesora pierra to moze mi zdradzisz czy to dobry program:)
Trzeba w wordzie na gornym pasku znalezc w funkcji "narzędzia" polecenie "dostosuj", potem kliknąc "klawiatura", a potem myszką znaleźć funkcje "popularne symbole"(jest gdzies na dole okienka) no a potem trzeba poustawiać sobie wlaściwe znaki za pomocą funkcji "przypisz" czy cos takiego np "é" to ctrl+e, a "è" to alt+e, no i zapamiętać, najlepiej sobie od razu zapisywać na karteczce, w trakcie uzywania szybko sie to zapamiętuje.
czyli wyjdzie na to samo co napisałam;) jestem z siebie dumna:D
>A skoro już korzystasz z profesora pierra to moze mi zdradzisz czy to dobry program:)

moj problem polega na tym ze jeszcze nie korzystam z Profesora Pierra, tylko sie zastanawiam czy warto go kupować, bo jesli zdecydowalabym sie go kupic i uzywac to chcialabym zeby dalo sie wpisywac wszystkie litery. Jak na razie korzystam za to z Profesora Henrego (slownictwo) i jestem z niego zadowolona :)

pozdrawiam i dziękuję za rady :)
Można ściągnąć klawiaturę międzynarodową ;) Za free ;)
Tutaj gdziej była podawana strona, niestety nie pamietam adresu...
W Profesorze Pierrze (ośmielę się użyć tej dziwnej formy gramatycznej) wystarczy zrobić tak:
naciskamy ctrl (ja używam tego po lewej stronie) i jednocześnie z nim np. q. Wtedy będziemy mieć â. Poszukaj tych skrótów w pomocy, a jak nie znajdziesz, to wyślij mi maila i podam ci wszystkie skróty z literkami. W ogóle to można przestawić język klawiatury, ale chyba wygodniej jest używać tych skrótów.
Tak wogóle to mam pytanie. Czy Profesor Pierre to dobry program i czy opłaca się go kupić? Właśnie się rozglądam za dobrym kursem francuskiego ;)
Ja go kupiłem bez wahania w lutym. Dziś mam opanowanych ponad 1100 słów, a uczę się ponad 1400. Codziennie dorzucam sobie około 20 nowych słówek i codziennie mam powtórki około 100 słówek. Co jest największą zaletą tego programu? Wszystkie słówka w każdym ćwiczeniu są czytane przez Francuzów, a około 50% słów posiada przykładowe zdanie (czasem nawet kilka) także czytane przez Francuza.

Uwaga! Bez motywacji, systematyczności, tj. min. 1 godziny dziennie poświecenia na naukę i powtórki, nauka nie będzie miała sensu.

Program uczy gramatyki w bardzo wąskim zakresie, należy korzystać z innych źródeł np. książki, repetytorium, bo wkrótce okaże się, że zasób słownictwa nie idzie w parze z ich użyciem...

Pozdrawiam
A jakiego rodzaju slowka tam sa zawarte? Takie, ktore bedzie mozna uzyc potem w rozmowie, rozne ciekawe wyrazenia czy raczej rzeczowniki ulozone tematycznie np. kolory, meble, ubrania...?
Program uczy 8000 (!) słów, zwrotów i idiomów. Czyli wszystkiego do poziomu ponad średnio-zaawansowanego (B2 włącznie). Są ciekawe zwroty, ciekawe przykłady użycia w zdaniach. Możesz wybrać jedną z wielu kategorii np. (medycyna, nauka o języku, historia i religia, zwierzęta) lub uczyć się "wszystkiego na raz, po trochu". Możesz uczyć się tylko słówek, tylko zdań lub także wszystkiego na raz. Wedle uznania, chęci, tempa nauki...

Pozdrawiam
polecam ten program ze szczerego serca;)) można naprawdę utrwalić wiele słówek i to nawet takich wypasionych typu trzustka - le pancréas :PP
a który lepszy ?

1) Profesor Pierre: multimedialny kurs dla początkujących i średniozaawansowanych

czy

2)Profesor Pierre 5.0

No i czym one się różnią ???

Pozdrawiam
Ola
Ja mówiłem o:

Profesor Pierre Francuski - Słownictwo. Dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

Link: http://www.jezykiobce.pl/pp5_slow.php
dzięki Marcin ;-)

Miłego dnia !
Ola
Temat przeniesiony do archwium.