studia we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Chcialbym się dowiedzieć jakie mam możliwości studiowania we Francji? Chodzi mi o studia ekonomia, zarządzanie bankowość itp. W Polsce jedyną możliwością studiowania po Francusku takiego kierunku daje politechnika łódzka Czy powinienem przed takim wyjazdem w Polsce zrobić jakieś kursy jeśli tak to jakie najlepiej?
Pozdrawiam
hmm....akby to wytlumaczyc.tak sie sklada,ze od pewnego czasu mieszkam we francji i wtym roku wybieram sie tu na studia.z tego co wiem, jako ze jestesmy w unii europejskiej, nie ma przeszkod zeby tam studiowac. z tego co sie orientuje to nie ma egzaminow wstepnych,sklada sie podanie z dokumentami(przetlumaczonymi).jak tak zrobilam w zeszlym rku i mnie przyjeli, ale w tym roku dopiero zaczne.jesli znasz francuski, to warto zebys zdalf egzaminy DELF, to tu sie bardzo przydaje. To tyle. Pozdrawiam i powodzenia
Jesli skladasz papiery na francuska uczelnie to mozesz sie spodziewac jednego egzaminu wstepnego, na ktorym bedziesz musiala napisac rozprawke na okreslony temat (biezacy problem z ekonomii jesli na takie studia sie wybierasz). Mam kilka kolezanek , ktore zaczely studia we Francji i tak wlasnie bylo.
W moim przypadku nie bylo zadnych egzaminow , a warunkiem dostania sie byl stopien magistra z ekonomii. Pozdrawiam
witam, chcialabym zaczac od wrzesnia podyplomowe we Francji...tez mam magistra ekonomii i mysle o DESS. Chetnie bym pogadala i wypytala o szczegoly dotyczace wymaganych dokumentow...na jaka uczelnie skladalas...czy Delf wystarcza jako potwierdzenie znajomosci jezyka itp...Bylo by milo jakbys mi troszke podpowiedziala, bo latwiej skladac gdzies gdzie juz wiadomo ze sie ktos z Polsk dostal niz tak w ciemno szukac info na stronach internetowych uczelni...moj nr gg to 3730747...dzieki za wszelka pomoc!!!Monika
Witam Cie serdecznie Szczepano! Tak sie sklada, ze znam taka szkole-bo w niej wlasnie studiuje, gdzie wykladaja czesc przedmiotow-bo nie wszystkie, po francusku i niektore po angielsku, masz tez bardzo duzo godzin francuskiego i angielskiego tzw biznesowego a na ostatnim roku, mozesz wyjechac do Francji i tam uzyskac podwojny dyplom. Ta szkola to -Slaska Miedzynarodowa Szkola Handlowa w Katowicach, przyjmuja tu tylko ok 30 osob na rok no i musisz miec licencjat z jakiegos kierunku ekonomicznego. Szkola jest jednostka miedzywydzialowa Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Uniwersytetu Slaskiego i Ecole Superieure de Commerce w Tuluzie. Jest w dalszym ciagu bezplatna. Naprawde goraco polecam, papa