odpowiedzcie mi na jedno pytaie prosze

Temat przeniesiony do archwium.
Hey
wiec mam pytanie ......nie iwme oc mozna robic po romanistyce.......wydaje mi sie ze to glupie jesli ktos studjuje romanistyke ...bo chyba wydaje mi sie ze nie ma zadnych perspektyw......a nawet jak by ktos chcial pojechac do francjii to co ma zamiar niby po takiej ROMANISTYCE robic ????? bo chyba krancuzow francuza uczyc nie bedzie ?!?!?!? hmmm jesli jush to moze wydaje mi sie zeby zrobic 2 kierunki jednoczesnie......bo jak jendo po drugim to sie traci czas ............rozumiem ze to niektorzy kochaja.......ale niestety sam jezyk jesc nie da.....

Wiec w ogole dlatego sie zastanawiam w ogole co sie teraz studjowac oplaca???????? I czy romanistyka anglistyka i te inne rzeczy jak japonistyka to tylko marnowanie czasu ?!??!?
No ale przeciez, po romanistyce mozna chyba uczyc francuskiego w szkole :P Znaczy tak mysle...
jak ktos jest zdolny i inteligentny to znajdzie prace po kazdym kierunku, pracodawcy sie o takich bija, bo niestety nie ma ich za duzo wsrod studentow...
wierze w to, ze ktos po studiach moze miec problemy ze znalezieniem pracy, ale sa to najczesciej ludzie przecietni, szaraki, "odbebniajacy" studia z roku na rok...
nie mozna generalizowac, ze po romanistyce nie ma pracy. praca jest, ale nie kazdy sie do niej nadaje!
Courage! Można znaleźć pracę - jako nauczyciel lub lektor - zainteresowanie językiem francuskim wzrasta! Można tez znaleźć pracę biurową, ważna jest bdb znajomość języka.
Poza tym dobra zanajomość języka zawsze procentuje:D A znajomość kultury i historii Francji może się przydać jeśli np. będziesz ubiegała się o pracę w ambasadzie. Poza tym zawsze możana mieć jakieś dodatkowe kwalfikacje:) A myślę, że zjęcia non-stop z francuskim są o wiele lepsze niża np. kurs 2x2 w tygodniu (choć oczywiście nie neguję ich skuteczności). A w końcu robienie tego co lubisz naprawdę jest bardzo ważne - lubisz coś to się starasz i stajesz się coaz lepsza/y w tym co robisz itd.

 »

Pomoc językowa