Studia w Paryzu

Temat przeniesiony do archwium.
Kto z was wybiera sie na studia w Paryzu??
Nie, ale ja tam studiowałem bo jestem francuzem. masz jakieś pytanie o studiach w paryżu?
tak. Jakbyś mógł mi napisać jak wygląda cała procedura dostania sie na studia byłabym bardzo wdzięczna. Wiem ze musze mieć zdany egzamin znajomości języka, jestem już na niego zapisana na 22 marca. No i jakbyś mi mógł jeszcze napisać czy wiesz jakie uniwerki są najlepsze do studiowania ekonomi i rachunkowości....wielkie dzięki. to mój [email]
a molzesz mi cos powiedziec o tym egzaminike ze znajomosci jezyka? gdzie go trzeba zdac kiedy? i jaka jest trudnosc??
Ja zapisałam sie na TCF (Test de connaissance du français). Jeśli chcesz go zdać to możesz zapisać się na stronie: www.ciep.fr. Zapisując sie na niego już masz pewne że go zdasz, tylko teraz pytanie na jaki poziom? Poziomów jest 6, aby dostać sie na studia potrzebny jest 5 poziom. Ogólnie test nie jest taki trudny. Polega na wybieraniu odpowiedzi. Część ustna polega na wypowiedzeniu sie na jakiś temat a pisemna na napisaniu: listu, opowiadania, wspomnienia, kartki, zaproszenia itd....
Jedyną jego wadą jest to że ważny jest tylko przez 2 lata.
A nie wystarczy zaświadczenie o zdanej maturze z języka francuskiego? :(
poziom piaty? zalezy gdzie, mi powiedzino, ze wystarczy 4
Niestety matura nie wystarcza. Zapewne każdy uniwerek ma swoje zasady przyjmowania, może gdzieś wystarczy 4poziom. Na niektórych nie trzeba niczego zdawać. Niestety tam gdzie ja chce iść to muszę mieć aż 5 poziom:(
News week co roku publikuje swoje wydanie specjalne "Studia za granicą" i poza wypisaniem poszczególnych uniwerków podają też certyfikat jaki trzeba posiadać, żeby się na nie dostać.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Studia językowe