ile punktów z nowej matury ?

Temat przeniesiony do archwium.
ile punktów z nowej matury trzeba mieć , żeby dostac się na romanistykę ? A jęsli wśród wa są osoby, które z nową maturą dostały się na romanistyke, to powiedzcie mi ,ile punktów ( procent) mieliście?
Ja miałem ustny rozszerzony 100%
pisemny podstawowy 92%
pisemny rozszerzony 79%

Dostałem się na UMK i UAM,ale wybrałem UMK. Zdecydowanie najłatwiej jest się chyba z tych renomowanych wszystkich uniwerków dostać na UAM.Jak ja zdawałem to chyba wszystkich przyjęli,albo tylko 5 osób odrzucili,bo do Poznania nie ma dużo chętnych ze względu chyba na atmosferę tamtej romanistyki,a w Toruniu było 9 osób na miejsce w zeszłym roku.
a jak długo uczyłeś się francuskiego przed maturą ( tzn. ile lat)?
Zacząłem się uczyć w pierwszej klasie liceum,ale oprócz zajęć w szkole chodziłem jeszcze na dodatkowe lekcje prywatne,bo jakoś tak od pierwszej klasy już myślałem,że może będę zdawać na romanistykę.Francja i jężyk francuski zawsze mnie ciekawiły i stało się jestem na romanistyce.
A na korki chodziłeś całe liceum?
Na jakim poziomie był francuski w twojej szkole?
Tak chodziłem od pierwszej klasy na dodatkowe zajęcia(prywatne/korki),bo poprostu chciałem zrobić szybciej materiał liceum,żeby póżniej już rozwiązywać przykładowe zestawy maturalne i konwersować!
A jaki poziom... u mnie w liceumz francuskiego?W pierwszej i drugiej klasie po 3 godziny w tygodniu,w trzeciej 6/7 godzin z fakultetami!Najwięcej daja fakultety!A poziom fr zależał dużo od Ciebie,czy samemu dużo siedziałaś w domu ze słownikiem i robiłaś cwiczenia,chociaż w sumie nauczecielki mieliśmy bardzo wymagające. Ale myślę,że dobrze zrobiony fr w LO + Twoja systematyczność spokojnie wystarczy na romanistyce!
Pytanie do innych studentów romanistyki A wy ile mieliscie punktów?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa