Lektoraty na romanistyce

Temat przeniesiony do archwium.
Hej ! Chciałabym się tylko spytać, czy na romanistyce można uczyć się dodatkowo 2 języków romańskich ( lektoraty) , a nie tylko jednego? Czy to jest możliwe?

Bardzo chciałabym studiując romanistykę uczyć sie także włoskiego i hiszpańskiego...
Heeeeeeeeeeej nie loewajcie mnie !
Odpowiedzcie proszę :)
Myślę, że wszystko zależy od uczelni. Np u mnie (Śląski) jest to fizycznie niemożliwe, bowiem włoski na "romańskiej" jest nauczany bardzo intensywnie jako II jezyk kierunkowy od początku studiów, a hiszpański na "francuskim języku stosowanym" jedynie jako lektorat od II semestru. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia planu, zajęcia mogą się przecież pokrywać...
A nie wiecie przypadkiem jak to jest na UAM , UJ lub UW?
Na UJ jest to chyba możliwe - możesz realizować III język romański jako jedną z opcji (ale nie jestem pewien), jeżeli uda Ci się pogodzić to z planem. O UAMie i Warszawskim nic nie iwem :)
Hmm Ale zastanawiam się jaki jest sens rozpoczynania dwóch nowych języków romańskich od podstaw... Nie lepiej opanowac jeden porządnie? Albo dipracowywać angielski? Poza tym na I roku romanistyki jest zazwyczaj dosyć dużo roboty...
Dopracowywanie angieslkiego to bardzo dobry pomysł, ale ostatnio w jednym temacie napisano mi, że na romanistyce mozna się uczyć tylko jezyków romańskich , więc angielski czy niemiecki nie wchodzą w rachubę ...
To też zależy od uczelni :) Np. na UMK jest obowiązkowy angielski przez bodajże 2 lata. U mnie natomiast można się zalogowac dodatkowo na nieobowiązkowy lektorat z anglika :)
A jak jest z lektoratami na UAM?
na UAMie jezyki te sa od 3 semestru z tego co wiem to mozna robic 2 jezyki naraz Powodzenia:)
co do newsow na UAM mozesz pytac na gg ja tam studiuje wiec wal smialo:) nr 9145802
na UAM drugi jezyk romanski jest od drugiego roku, mozna chodzic i na wloski i na hiszpanski, jedyny problem to to ze ci co tak zrobili, zrezygnowali z jednego z nich bardzo szybko - jezyki romanskie sa bardzo podobne, wszytsko sie myli, poza tym na uam i tak mamy bardzo duzo pracy z samym francuskim
na 1 i 2 roku miałem angielski, a od 2 roku doszedł II romański. Pomysł głupi, bo angielski nie był dostosowany do profilu roku (nikt poza panią od anglika nie wpadł na to, że różnie z angielskim stoimy).

Angielski na romanistyce w sumie nie jest potrzebny - lepiej zacząć naukę II j. romańskiego od 1 roku, bo angielski i tak jest traktowany przez studentów "po macoszemu".

W końcu to filologia romańska, więc po co wpychać angielski, dokłądając w ten sposób niepotrzebne godziny lub zabierając te potrzebne?
hej,ludzie z UAMu, powiedzcie mi do kogo mam się zwrócić,jeśli chcę zacząć (drugi) lektorat z francuskiego (jakieś nazwisko,nr pokoju w HCP) Studiuję psychologię, teraz zaczynam drugi rok i słyszałam,że jeśli będą miejsca,to ktoś mnie przyjmie,przynajmniej jako wolnego słuchacza. Uczyłam się francuskiego 3 lata w liceum.
to nie do nas, my nie w HCP... my w novum i lektoratow dla innych kierunkow u nas ni ma...
Dzisiaj własnie sie dowiedziałam,ze rumuński mamy tez do wyboru.Studiuję filologię romańską na UMK.Jestem w szoku...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa