studia w paryzu

Temat przeniesiony do archwium.
Jestem absolwentka licencjatu fil rom i od przyszlego roku palnuje kontynuowac studia w paryzu, to sa oczywiscie plany, czeka mnie juz niedlugo caly proces rekrutacji, nie mam co do tego pytan bo wszystko jest dosc jasno wytlumaczone na stronie internetowej, ale szukam kontaktu z ludzmi dobrej woli ;) ktorzy studiuja juz na sorbonie, chodzi o dobre rady jako ze sami juz przeszli przez to wszystko... troche sie martwie itd jesli
macie ochote podzielic sie swoim doswiadczeniem czekam na odp na moj adres [email]

z gory dziekuje basia
studiowalam na sorbonie lettres modernes, jakich informacji potrzebujesz konkretnie, moze bede mogla pomoc? :)
Mam pytanie do wszystkich, którzy coś więcej wiedzą o Sorbonie. Przede wszystkim, czy w ogóle warto tam studiować, co konkretnie? A może jakieś inne uczelnie we Francji są warte polecenia? To czekam na wasze uprzejme odpowiedzi, pilni studenci ;).
Lynkaa, czy na Twoim kierunku mozna zaczac jeden jezyk od poczatku drugi zaawansowany?? I czy masz duzo literatury?
generalnie nie mam zbyt wielu pytan ale raczej milion watpliwosci np czy rekrutacja jest bardzo przesiewcza. Ja chce studiowac literature franc lub FLA, na razie zapisalam sie na Test de langue francaise i jade w maju do paryza zeby go zdac, widzialam testy z zeszlego roku, sa raczej ok, ale i tak sie stresuje no i przede wszystkim zastanawiam sie jakie kryteria przewazaja w wyborze kandydatow, jesli ten test jest tylko formalnoscia... wiem ze papiery i list motywacyjny, tylko nie mam pojecia czego w tym oczekuja. Tak po prostu sie martwie, strasznie mi zalezy i nie chcialabym stracic tej okazji na studiowanie w paryzu:) Ja ogolnie radzilas sobie na studiach, ok? Ja w zeszlym roku bylam na erazmusie na pd Francji, w Pau i musze powiedziec ze podejscie do nauki bylo bardzo...hm luzne :) nie tylko dla erazmusow;)
odpisz koniecznie, po prostu opowiedz jak przeszlas przez rekrutacje i czy podobalo ci sie to co studiowalas:)
a co to jest to FLA? Mozesz mi powiedziec jakie tam sa jeszcze kierunki lingwistyczne? Ja studiuje dopiero zaczynam uczyc sie fran i niewiele rozumiem ale tez marza mi sie kiedys studia w paryzu:-) Mozna tam robic magisterke a np. anglistyki?rnrnpzdr.
drugi jezyk jest do wyboru: mozna od poczatku bo wybiera sie samemu poziom (ja wybralam hiszpanski)
jesli chodzi o literature, to ja akurat mialam duzo,ale to dlatego ze tak wybralam
Jezeli chodzi o egzaminy wstepne to naprawde nie sa ciezkie (czesc pisemna + rozumienie ze sluchu) , polegaja po prostu na sprawdzeniu czy znasz na tyle franc. aby moc studiowac w tym jezyku. Po tych egzaminach jes t rozmowa.Ja akurat niezbyt milo ja wpominam-moze dlatego ze jedna z Pan z komisji nie mogla zrozumiec dlaczego chce studiowac we Francji i probowala na sile mnie przekonac, ze w Polsce przeciez byloby mi latwiej....
Ale ogolnie rekrutacja jest jak najbardziej do przejscia :)
Szczerze powiedziawszy rozczarowaly mnie te studia.... ale nie chce Cie zniechecac....
Chodzi o to, ze moja pasja jest literatura wiec glownie wybralam sobie takie przedmioty (literatura wspolczena, frankofonska etc) i gdy sie okazalo np ze przez caly semestr analizujemy jedna lekture (Malraux-Musée Imaginaire) bylam , jakby to powidziec.... nieco zawiedziona....
Mam pytanie.W przyszlym roku wyjezdzam z Socratesa do Paryza(Paryz x Nanterre).Tam bede studiowac prawo.Czy moze ktos wie jak wyglada tam organizacja studiow,egzaminy itd.rnZa wszelkie informacje z gory dziekuje.
dzieki za odp. mam wrazenie ze forma egzaminow nieco sie zmienila bo z tego co poinformowano mnie w SELFEE egzamin jest tylko pisemny, trwa trzy godziny i nie zawiera czesci rozumienia ze sluchu, wydaje mi sie ze po wejsciu do Uni, Polakow obowiazuje nieco inna procedura...niewazne. Rozumiem doskonale o czym mowisz w zwiazku ze swoim rozczarowaniem bo mialam w Pau takze zajecia z literatury, na ktorych przez caly semestr przarabialismy Le Clezio i to tylko jedna ksiazke!!! Ale mimo wszystko chcialabym sprobowac, mam nadzieje ze mi sie powiedzie. jeszcze raz dziekuje za odzew.
odp do superb1

jesli jestes zainteresowana studiami w paryzu koniecznie odwiedz strone www.paris4.sorbonne.fr , mozesz ja wyswietlic rowniez w jez angielskim jesli nie rozumiesz francuskiego!!
z tego co wiem mozesz tam studiowac angielski, dokladnie wybierasz mention Langues, littératures
et civilisations étrangères / Langues Étrangères Appliquée, a potem precuzujesz specjalnosc, czyli w twoim przypadku jez angielski. Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz na tej stronie, pozdrawiam, basia
zycze powodzenia!!!!! jasne ze warto tam studiowac, chociazby ze wzgledu na to cudowne miejsce jakim jest Paryz :)

pozdr i jeszcze raz powodzenia :)))
hej lunka czy tu robilas licencjta z tettres modernes? Ja mam mozliwosc studiowania wlasnie tego i chce wiedziec cos wiecej pozd
hey!ja tez dostalam stypendium (erasmus)do paris x nanterre. wyjazd coraz blizej a ja nie wiem jeszcze czy dostalam akademik i czy mam jechac wczesniej na kurs jezykowy. jednym slowem wielka niewiadoma.chcialam sie spytac czy masz juz jakies mieszkanko albo odpowiedzieli ci co z akademikiem,jesli sie staralas. jesli nie moglybysmy szukac cos razem. moj mial [email]
Temat przeniesiony do archwium.