kontakt z osobą z 1. roku francuskiego UŚ

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę o kontakt z kimś, kto jest na 1. roku na francuskim stosowanym na UŚ. Chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat różnic programowych. Przeglądałam stronę ifr, ale tam jest wszystko strasznie pomieszane. Z góry dziękuję za odzew.
i również prosze o odzew kogoś z 1. roku romanistyki na tym uniwersytecie.
Hej! Ja studiuje na UŚ na romanistyce i jestem na pierwszym roku.A wiec wygłada to tak...Na Fla (język fran.stosowany) drugim językiem obowiązkowym jest hiszpański, a na Rom włoski.KIEDYŚ można było wybrać czy chce się uczyć wloskiego czy hiszpańskiego, ale teraz już tak nie ma.Jeśli chodzi o inne zajęcia to na obu kierunkach (przynajmniej na 1 roku) są one prawie takie same, nie ma wielkich różnić.Czyli jest literatura, praktyczna nauka języka francuksiego (konwersacje, praca z tekstem, fonetyka,gramatyka, język pisany), wiedza o Francji, historia Francji, językoznawstwo, informatyka, filozofia i oczywiście w-f. Po romanistyce jest sie głownie nauczycielem języka, można uczyć w szkole, ponieważ jest opcja pedagogiczna.Niestety po Fla nie można uczyć w szkole, bo nie tej opcji, więc z tym nie jest zbyt fajnie.Pózniej z tego co wiem to Fla ma więcej zajęć dotyczących np.słownictwa specjalistycznego stosowanego np. w biznesie.Ale od października ma zostać tylko język francuski stosowany, a ten drugi kierunek ma być przekształcony na francuski z nauką angielskiego, czyli chcac iść na ten kierunek musisz znać ang.To chyba tyle, pozdrawiam, papa
Dziekuję za odpowiedź. Pytałam o to, gdyż zastanawiałam się nad przeniesieniem na UŚ, ale widze, że są zbyt duże różnice programowe. Ja nie mam filozofii, wiedzy o Francji i infromatyki (po co informatyka na filologii rom.?), a przede wszystkim mam włoski, a nie hiszpański.
Zawsze można nadrobić różnice programowe:) pozdrawiam, papa
Podaję linki z aktualnym progrmem studiów w Instytucie Filologii Romańskiej:

http://www.usos.us.edu.pl/kontroler.php?_action=action:programy/przedmiotyWymagane(_prgkod:02-DZFLF05)&id=9ecf8812a841c422ad04eeb1b71c72[tel]FLA

http://www.usos.us.edu.pl/kontroler.php?_action=action:programy/przedmiotyWymagane(_prgkod:02-DZFLR05)&id=9ecf8812a841c422ad04eeb1b71c7202 - ROMAŃSKA

A jeśli chodzi o opcję pedagogiczną na francuskim stosowanym - będzie ją można naiprawdopodobniej zrealizować na studiach magisterskich uzupełniających.

Pozdrawia student I roku francuskiego stosowanego :)
Gdyby linki nie działały i pytali się o hasło, to spróbuj wejść w "programy" i tam wyszukaj "filologia - język francuski (2005/2006)" lub "filologia - romańska (2005/2006)"
Linki działają, tylko trzeba mieć identyfikator i hasło jako student uś :), ale znalazłam to,o czym pisałeś niżej. Problem jest nie w tym, że na stosowanym nie byłoby opcji pedagogicznej,bo to mnie akurat najmniej interesuje :) Szczerze powiedziawszy, to bardziej zainteresowało mnie przeniesienie się na francuski stosowany ze względu na ten francuski specjalistyczny itd. Ale ta opcja odpada z powodu hiszpańskiego.A tak w ogóle to przeczytałam w jakimś innym poście, że na romanistyce uś ta opcja pedagogiczna jest obowiązkowa.I to mnie zmartiwiło.Bardzo dziękuję Wam za wszystkie informacje.Pozdrawiam.
Hmmm Jeżeli problemem jest tylko język hiszpański, to zaufaj mi - nie ma problemu :) Hiszpan wszedł dopiero w II semestrze i mimo tych szumnie brzmiących 60 h, były to naprawdę podstawy, które bez problemu można samemu zrealizować w tydzień. Do tego prowadzący zajęcia - do rany przyłóż i trzymaj! :) Hiszpański tak naprawdę zaczyna się dopiero od II roku (4 razy w tygodniu z różymi wykładowcami). Pzdr.
chodzi o to, że ja właśnie wolę włoski i poza tym wydaje mi się, że na uś nie ma możliwości zrobienia półspecjalizacji z tego drugiego języka?
ale mimo wszystko przemyślę sprawę po sesji :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa