NKJO vs. licencjat vs. jednolite magisterskie

Temat przeniesiony do archwium.
Mam takie pytanko: czym różni się NKJO od studii licencjackich I stopnia oprócz tego, że na tym pierwszym można mieć 2 języki? Gdzie lepiej złożyć papiery: na NKJO, studia licencjackie czy jednolite magisterskie? Jaką drogą najlepiej i najkorzystniej dojść do dyplomu magisterskiego?!
Aha i jeszcze jedno: NKJO UJ rekrutacja (...) W wypadku wyboru języka polskiego wymagany będzie certyfikat znajomości języka angielskiego, na poziomie co najmniej podstawowym."
Jakiego rodzaju certyfikat znajomości angielskiego mogę przedłożyć?Czy musie to być jakiś crtyfikat językowy typu FCE, CAE etc. czy wystarczy świadectwo ukończenia liceum, gdzie mam zapisany język angielski albo certyfikat szkoły językowej zatwierdzający ukończenie 3miesięcznego kursu angielskiego na poziomie średniozaawansowanym????
Proszę o szybką odpowiedź!!
może ktoś zna odpowiedź na to pytanie?
1. Zarówno na uniwersytecie jak i w NKJO możesz studiować 2-gi jezyk ( jako lektorat oczywiście) .
2. NKJO przygotowuje studentów do zawodu nauczyciela , dlatego jest tam dużo zajęć metodycznych .
3. Na uniwersytecie masz do wyboru kilka specjalizacji , a nie tylko nauczycielską .
4. W NKJO mniejszy nacisk kładzie się na historię i literaturę Francji - co nie znaczy , że takich zajęć nie ma .
5. W NKJo więcej się mówi , używa języka w praktyce , niż na uniwersytecie .
6. Zarówno po NKJo jak i po studiach na uniwersytecie znasz bardzo dobrze język .
Gdzie złożyć papiery? O tym musisz sam zadecydować . Myslę , że każdy z wyżej przedstawionych wariantów będzie dobry .
Polecam przede wszytkim NKJO
jak ja studiowala i mialam praktyczne egzaminy, nie niewyobrazalnie ciezkie ale po francusku, studenci ne uniwerku z tego samego rocznika nie mieli nic... nie znaczy to ze maja lepiej, wrecz przeciwnie... w momemcie gdy odwiedzili nas francuzi oni nie potrafili sie swobodnie wypowiedziec
poza tym na romanistyce jest duuuuzo teorii, np ksiazka do fonetyki na panmiec podczas gdy w NKJO jest praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.
w sumie wszystko zalezy kim bys chciala byc w przyszlosci
polecam NKJO
sama skonczylam jeden i robie studia uzupelniajace we francji
nie mam zadnych problemow jesli chodzi o jezyk!
pozdrawiam
g.
a to w NKJO przy UJ jest francuski?
Chyba jest ...
Temat przeniesiony do archwium.