tesy/egzaminy wstepne na romanistyke ???

Temat przeniesiony do archwium.
CZy naprawde aby dostac sie na romanistyke trzeba zdawac jakies testy???
na UW trzeba zdawac egz. z francuskiego podstawowego i rozszerzonego ...1lipca 9.00-13.00 sa to CEW , ale trzeba bylo sie oczywiscie zarejestrowac do 10 i oplacic..a gdzie chcesz zdawac? pozdrawiam:)
Na UJ. Mam nadzieje że tam nie ma takich niespodzianek?
Nie rozumiem skąd to zdziwienie? Ja wiem, że romanistyka nie cieszy się az takim powodzeniem jak anglistyka czy iberystyka, ale to naprawdę takie dziwne, że jest organizowane poatępowanie rekrutacyjne??? Nie wyobrażam sobie, jak można by przyjmować na te studia bez sprawdzenia znajomości języka...
Na UJ na pewno są testy. I to niełatwe (za "moich czasów": francuski, polski -literatura i gramatyka i kultura Francji)
podzielam opinię - też nie rozumiem tego zdziwienia - egzaminy wstępne były zawsze.
Jeśli masz nową maturę to na UJocie NIE zdajesz żadnych testów. Brany jest tylko pod uwagę wynik z matury. Zresztą nie rozumiem tego całego wątku i pytania. Od tego jest internet, żeby wpisać w google np. UJ i znaleźć sobie informacje o wybranym kierunku i rekrutacji.
Hej! Czy ktos moze napisac jak wygladaja studia romanistyczne na UJ-cie a jak na AP? Pozdrawiam:)
tez sie wybieram na romanistyke na UJ (jestem stara maturzystka i ja zdaje test - jest to test z wiedzy humanistycznej sa podane lektury + gramatyka, jedna czesc ma byc w jezyku obcym) ktos z was - juz obecnych studentow romanistyki - pisal juz taki test?? jak wygladal??
Temat przeniesiony do archwium.