UŚ Rybnik czy UŚ Sosnowiec???

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś jest wstanie podzielic sie ze mna swoimi przezyciami na teamt studiow w Sosnowcu i Rybniku. Stoje przed waznym wyborem. Co wybrać? Dziekuje z gory
Instytut Filologii Romańskiej UŚ mieści się w Sosnowcu. To tu znajduje się sekretariat, Biblioteka Romanistyczna, tutaj jest dziekanat i gabinety profesorskiej "śmietanki" filologicznej.
W Rybniku zaś mieści się jedynie filia UŚu. Co prawda wykładowcy są Ci sami, jednak zjawiają się oni tam najczęściej tylko jeden dzień w tygodniu, tak więc kontakt z nimi jest ograniczony. Pojawiają się też problemy z biblioteką, no i jak chcesz coś załatwić w dziekanacie czy sekretariacuie i tak musisz się wybrać do Sosnowca.
I wreszcie - z racji tego, że Rybnik to jedynie filia, od zawsze łatwiej było się tam dostać. Porównaj statystyki tegoroczne - do Sosnowca 4,28 os/miejsce (więc całkiem sensownie), do Rybnika 0,92 os/miejsce!!! Nie chcę źle wypowiadać się na temat poziomu rybnikowskiej filologii, ale te liczby mówią same za siebie...
dzieki, czekam na inne opinie
Ja bym wybrała tam gdzie mam bliżej bo jeśli będzie Ci zależało na studiach to obojętnie gdzie to będziesz się uczyła a dojazdy są męczące zwłaszcza zimą.
Pozdrawiam
A ja chciałabym sie was zapytac na jakim poziomie trzeba władac francuskim zeby meic jakies szanse dostania sie? ''Siedze'' juz w tym jezyku długo ale dopiero od roku się go uczę, mówię całkiem dobrze ale nie mam bogatego słownictwa z gramatyką tez nie za dobrze (znam present imparfait pase compose futur proche i futur simple i troche cintidionel present. Ze stopniowaniami, zaimkami itp nie ma zadnych problemow ale nadal chodzi o słownitctwo :( ) Najbardziej chcialabym sie dostac na studia w sosnowcu a na drugim miejscu mam rybnik. Czy jest ktos w stanie powiedziec ile potrzebuje % z rozszerzenia pisemnego i czy mam szanse zdając podstawowy ustny prosze POMÓŻCIE!!!

« 

Kultura i obyczaje

 »

Nauka języka