Filologia francuska

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie - czy istnieje taki kierunek studiów jak filologia francuska? Dużo słyszłam o romanistyce, ale o filologii nie, więc chciałam zapytać.
filologia francuska = filologia romańska = romanistyka :)
dokładnie tak:)
Czyli francuski plus hiszpański..? Nie ma samego franc.?
hehehe filologia romańska to nie hiszpański ;) hiszpański to zazwyczaj iberystyka. Ale np. we Wrocławiu filologia romańska ma 2 profile - francuski i hiszpański, a kiedyś był jeszcze do tego włoski ;)
Filologia francuska czyli filologia romanska czyli po prostu romanistyka :) ma to do siebie, ze na drugim roku wybiera sie drugi jezyk sposrod hiszpanskiego, wloskiego, czasem tez < zalezy gdzie> portugalskiego
Pozdrawiam
no wlasnie fililogia romańska to tylko francuski a potem wybiera sie jeszcze jeden jezyk to sie nazywa lektorat i jest na kazdym kierunku ale zazwyczaj od podtsaw :)
A jaka jest różnica między romanistyka a filologią romańską? jest wogule? bo ja slyszałam, że tak.. może mi ktos to wyjaśnić?

pozd :* i dziekuje za odpowiedzi
romanistyka to po prostu bardziej potoczna nazwa filologii romańskiej - francuskiej
Nareszcie wszystko rozumiem :)
Lektorat wybiera siÄ™ na II roku? Na 3-letniej (licencjackiej) jest I-IV semestr ;) (2 godziny tygodniowo...trochÄ™ szkoda:()
Nie wiem na ktorym roku wybiera sie lektorat, jesli chodzi o studia licencjackie, natomiast na studiach magisterskich drugi jezyk wybiera sie na II roku ;)
Pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa