ile % na romanistykę

Temat przeniesiony do archwium.
jaki był wasz wynik z matury dostając się na romanistykę i ile lat uczyliście się wcześniej tego języka?zastanawiam się czy dałabym sobie radę na tym kierunku:)czy ogólny poziom na fil.francuskiej to zaawansowany??
Ja miałam 98% i 80% z pisemnej, 95% z ustnej. Dostałam się na romańską do Poznania i Torunia. A francuskiego uczyłam się 3 lata po 2 godz. + ostatni rok dodatkowe 2h korepetycji. Więc jak widzisz wystarczy chcieć a się uda:D NIe wiem jaki ogólnie jest poziom francuskiego, ale biorąc pod uwagę, że zajęcia prowadzone są po francusku to raczej zaawansowany;) Choć myślę, że nie ma się czym przejmować, bo na UAM utworzyli w tym roku grupę od podstaw i przypuszczm, że będą chcieli to kontynuować:D
gratuluję takiego wysokiego wyniku!:)
tzn ze na romanistykę od podstaw jest taka możliwość, żeby zdawać maturę z francuskiego na p.podstawowym, czy to raczej niemożliwe?
ja mialam w tym roku 92% z podstawy,a z rozszerzenia 85%,dostalam sie na fil.franc na UW na dzienne:)ucze sie od 4 lat frnca,ale niestety w szkole nei zostalam przygotowana zupelnie do matury,pani nie dala mi ani jednego testu zupelnie nic,wszyscy w klasie mi wspolczuli ze tak jestem olewana przez nią.gdyby nei korki to nie milabym szans na romę:/ ale przede wszytskim praca samodzielna,zaangażowanie no i milosc do tego języka oraz marzenia.zycze powodzenia i wytrwalosci!
Ja akurat otrzymałem wynik zdecydowanie słabszy. Miałem 92% i 60%. Uczyłem się 2 lata. W liceum zmienili mi 3 razy nauczycielkę ,co zaowocowało chaosem. Jak zauważono powyżej , nalezy dużo pracować samodzielnie. Polecam korki, naprawdę wiele dają i harmonizują prace. Indywidualny kontakt z nauczycielem pozwoli Ci poznać wiele "smaczków" ,o których byś się nie dowiedziała na lekcji.
Dostałem się na romanistykę UMCS'u ;) Serdecznie pozdrawiam ;)
Ja składałam na UwB. Co będzie, zobaczymy...Dużo pracuję sama, więc (może) się uda...Doświadczenia z nauczycielką miałam podobne, jak wspomniały dziewczyny, niestety... (dobrze chociaz wiedzieć, że nie byłam sama;))
oo Chercheur witam ;) Też romańska Lublin tyle że zrezygnowałam z UMCSu i poszłam na KUL ;) I zapewniam że ze mną ok. Nie słucham radia Maryja ani nie jestem zdewociałą dziewczynką :D
Pozdrawiam
Dziękuję:D NIe orientuję się dokładnie co wymagają na poziom od podstaw - chciałam od razu iść na ten zaawansowany (z tego co słyszałam podstawy mają nas dogonić w ciągu kilku miesięcy, w każdym razie 2 rok ma mieć już taki sam przebieg - informacja nie sprawdzona) Myślę, że powinnaś popatrzeć jakie są wymagania na poszczególne roamnistyki - w tym roku np. łatwo było się dostać do Torunia bo wymagali TYLKO francuskiego. Z kolei Poznań chciał poziomu rozszerzonego franca, polskiego + ustna francuza. Wasze warunki rekrutacji już są na stronach w necie, więc nie ma problemu:D
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Nauka języka