Czy mam szanse na studia??

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Pragne sie zapytac was, profesjonalistow o zdanie. Czy mam szanse dostac sie na jakiekolwiek studia w polsce na romanistyke jezeli jetsem teraz w 2liceum a ucze sie francuskiego dopiero 2 lata (2h w tygodniu tylko) a od teraz kiedy jetsem prawie pewny mojej decyzji dotyczacej studiow romanistyki ucze sie sam w domu slowek (20 dziennie). W tym roku (2 liceum) bede mial te moje 2h w tygodniu i w domu bede sie dodatkowo uczyl a w trzeciej klasie planuje pojsc do lepszej szkoly jezykowej i zarobic na dodatkowe 2h francuza. Piszcie co myslicie prosze.
Odpowiadam na to pytanie ponieważ kilka lat temu miałam podobny dylemat. Chodziłam do liceum jeszcze 4 letniego, gdzie przez 3 lata miałam po 2 godz tyg francuskiego, przez 3 lata uczęszczałam również na kurs do szkoły językowej. Maturę zdałam na 5, na romanistykę dostałam się bez żadnego problemu (byłam chyba 10 na liścieprzyjętych). Odpowiedz na Twoje pytanie jak na każde inne może brzmieć tak jak na wszystkie:TAK/Nie ale z tego co mówisz bardzo się przykładasz do nauki, jeśli masz zamiar nadal tak pracować i zapisać się na kurs myslę że masz duże szanse dostać się na wymarzony kierunek. Jednak musisz sobie zdać sprawę że dostać się na studia-zwłaszcza na romańską nie jest trudno ale jest za to bardzo trudno się utrzymać zwłaszcza na 1 roku. Ja mam to szczęście że jestem już na 3 i kiedy zaczynałam było nas ok 50 teraz pozostała połowa... Oczywiscie niektórzy sami porezygnowali ale inni wylecieli z hukiem. Szczerze mówiąc nie radziłabym iśc na romanistykę osobom które prezentują poziom średniozaawansowany... gdyż nie poradzą sobie. Egzamin z praktycznejnauki francuskiego jest bardzo bardzo trudny i Ci co ledwo co się dostali na tenkierunek załamywali sie juz po pierwszym kole. Pozdrawiam i życzę spełnienia marzeń :)
Ona.
Jestes osoba ktora moglbym wypytac o bardzo naprawde bardzo wiele jezeli pozwolisz mi na to czekam na maila z odpowiedzia:tak jezeli nie to tak jak w kosciele powiem ale pwoiem zamilknij na wieki ;) oto moj mail
[email]
pozdrawiam goraco
szanse masz zawsze, choćby i marne. ale jak się weźmiesz do roboty, to się dostaniesz, musisz "tyko" trocę poryć i wierzyć, że będzie ok.
ale najpierw rozważ, czy naprawdę chcesz iść na romanistykę, bo wielu osobom "przechodzi" po 1 czy 2 roku.....
moj tata zawsze mowil ze mam umysl scisly i powinenem isc na informatyke bo mam do tego smykalke...podobno. Jednak mnie to nie kreci myslalem o seminarium bo lubie to ale zawsze myslalem ze bedzie mi brakowalo tego czegos. Chce komunikacji z ludzmi i uzywac jezyka francuskiego we francji tak mialem od bardzo dawna ale nie wiedzialem co z tego a ostatnio dowiedzialem sie ze moj znajomy jest po filologi rosyjskiej zyje i pracuje w rosji (i nie moge powiedziec ze mu sie nie powodzi bo ma pare sklepow reserved) a ja chce po prostu zyc tam i uzywac tego jezyka...
Powiem tak nawet jakbyś miał wylecieć po pół roku to i tak się dużo nauczysz studiując język nic nie tracisz, byłam i jestem w podobnej sytuacji co ty ale nie martwie sie tym że będzie trudno bo zawsze coś z tych studiów wyniosę. A jak się nie uda przetrwać to potraktuj to tak jakbyś chodził na darmowy kurs języka :) Studia to nie liceum możesz je zawsze zmienić.
nie przejmuj się i wiedz, że jest nas więcej :)
Naprawde wspieracie mnie na duchu i od dzis bede pozytywnie patrzec na moja przyszlosc dziekuje wam wszystkim jestescie wielcy :) Kto wie moze kiedys bedziemy w jednej firmie we Francji naszej ukochanej pracowac czego zycze wam wszystkim! (oraz sobie) :)
A czy mozecie podaj link do strony radia ktore posiada oprocz mowienia-informacji, relacji, takze muzyke?? Wszedlem na wszystkie linki wasze ale muzyki ani widu ani slychu...
Hej,
odnosnie muzyki to ja słucham w necie :
1) http://www.alouette.fr/
2) http://www.nrj.fr/
3) http://www.rfi.fr/radiofr/pages/001/accueil.asp

Pozdrawiam
Ola
Hej, ja mam male pytanie. Chcialabym isc na studia filologi francuskiej by pozniej moc isc na tlumacza przysieglego, jednak mam maly problem, gdyz nie mam zielonego pojecia gdzie sa takie szkoly z filologia francuska. Moglibyscie mi pomoc? jak szukalam to znalazlam tylko cos o filologi francuskiej ale to juz studia magisterskie lub ponad. A na jakie ja mam isc studia by moc robic w przyszlosci cos co tak naprawde pragne???Moglibyscie mi pomoc znalesc cos? ja mam jeszcze trudniej z tym szukaniem, gdyz mieszkam we Francji, i nie mam duzo wiadomosci, niz znajomosci ktorzy mogli by mi pomoc...
Bardzo was prosze o popmoc, gdyz juz sama nie daje sobie rady. Pomozcie mi spelnic moje najwieksze marzenia.
Jesli mozecie to wyslijcie mi wasze odpowiedzi na mojeg e-maila, poniewaz znalazlam te strone w bardzo dziwny sposob, i nie sadze ze go jeszcze raz znajde. (Tymbardziej ze jestem teraz w bibliotece szkolnej)
Moj e-mail: [email]
Z gory dziekuje wszystkim za pomoc, pozdrawiam.
Czekam na wasza pomoc.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa