AP => test na romanistyke

Temat przeniesiony do archwium.
hej :) pisałam teraz maturke i złożyłam m.in. na romanistyke na ap... czeka mnie jakiś test pisemny... czy ktoś mógłby mi mniej więcej powiedzieć o co w nim bęsdzie chodziło, aha... Pani w sekretariacie powiedziała że test bedzie po polsku :?
z góry dzięki za pomoc :))
ja równiez złożyłam papiery na romanistyke i równiez jestem ciekawa jak wyglda test ????
http://www.ap.krakow.pl/neofil/fran/index.html

Ten link Wam wszytsko powie ;)

"Egzamin praktyczny - sprawdzian predyspozycji fonetycznych i kompetencji komunikacyjnych:

* Nie ma sprawdzać wiedzy kandydata, lecz odwoływać się do jego szeroko rozumianych kompetencji językowych nabytych w całym okresie nauki szkolnej;
* Jest przeprowadzany w języku polskim, nie jest powiązany z żadnym konkretnym językiem, zawiera zdania w języku sztucznym, wymyślonym;
* Badana jest pamięć, rozumienie tekstu oraz relacje składniowe (np. uzupełnienie luk, kolejność zdań “rozsypanego” tekstu), rozumienie leksyki (stawianie hipotez co do znaczenia słów nieznanych znajdujących się w znanym kontekście informacji), rozumowanie przez analogię oraz dedukcję językową (ćwiczenia na korpusach języka sztucznego, wymyślonego);
* Punktacja uwzględnia stopień trudności poszczególnych zdań oraz ilość zdań badających daną sprawność językową."

I tyle :)
dzieki za pomoc :) teraz przynajmniej cos wiem, a nie jestem kompletnie zielona :D

« 

Ici on parle français

 »

Brak wkładu własnego