Studia w Paryż u po prywatnej uczelni

Temat przeniesiony do archwium.
witam mam pytanie skończyłem licencjat na prywatnej uczelni w kielcach (wyższa szkoła ekonomii i administracji) kierunek europeistyka studia 3 letnie, teraz chciałbym kontynuować naukę na jednym z paryskich uniwersytetów np na sorbonie, problem polega na tym że nie wiem czy francuskie uniwersytety uznają dyplomy uczelni prywatnych w polsce. Jeżeli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę o pomoc z góry dziękuję pozdrawiam
Było już parę tematów o tym:
http://www.francuski.ang.pl/Studia_artystyczne_w_Paryzu_10444.html
ok tylko w dalszym ciągu nie wiem czy są honorowane dyplomy uczelni prywatnych i czy jest to pewna infromacja że trzeba mieć na mastera 1 i 2 4 lata studiów? wszystkich którzy mają na ten temat wiedzę proszę o pomoc
a teraz to juz sam nie wiem w jednych postach ludzie piszą że wystarczy licencjat żeby iść na mastera w innych że trzeba mieć 4 lata studiów w polsce więc jakt ot w końcu jest??
W każdym kraju jest instytucja informująca o szczególnych zasadach uznawania wykształcenia i dyplomów. W Polsce to Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej, które podlega ministrowi edukacji. Jego adres to: ul. Smolna 13, [tel]Warszawa, sekretariat: tel. +48 (0-22) 826 76 34, e-mail: [email] lub [email]
ok stary wielkie dzięki :) co prawda troche zły numer podałeś i się dodzwoniłem do mieszkania prywatnego ale już sobie poradziłem :D w każdym razie dupa zbita bo akurat mój kierunek nie ma akredytacji Państwowej Komisji Akredytacyjnej :(( i moje kolejne pytanie brzmi (sory że męczę ale to dla mnie naprawde bardzo ważne): czy takie sprawy jak akredytacje są rzeczywiście szczegółowo sprawdzane czy przyjęcia na studia zależą od czyjegoś widzimisię?? wiem że to głupie pytanie ale poprostu chcę wiedzieć czy mimo braku akredytacji mam jakieś szanse na studia z góry dziękuję i przepraszam za upierdliwość
Po prostu wchodzisz na strone uczelni, na jaka sie chcesz dostac i czytasz jakie ma wymagania, bo na kazdej uczelni wymagaja czego innego (np. poziomu znajomosci francuskiego, dyplomow konkretnych kierunkow etc).

Nie ma znaczenia jaka uczelnie skonczyles, publiczna czy prywnatna, czy w jakim trybie, grunt to miec tytul licencjata lub magistra (np na Paris 4, chcac podjac studia na Master 1, trzeba miec ukonczone 5 lat studiow, wiec licencjat nie wystarczy). A poza tym to np. na ktorej Sorbonie chcesz studiowac, bo sa ich cztery i na kazdej wymagaja czegos innego i sa inne kierunki.

Skoro skonczyles europeistyke to po prostu staraj sie na kierunki w stylu études européennes, jest ich pelno na uczelniach, zwlaszcza paryskich.

To o co pytasz zalezy od uczelni, niektore przyjmuja po naszych 3-letnich studiach, niektore po 4-letnich (to glownie chodzi o ludzi, ktorzy studiowali w takim trybie, np. w Wlk Bryt), niektore po 5-letnich. Nikt tu nic nie doradzi, bo wszystkie informacje sie znajduja na stronach internetowych poszczegolnych uniwersytetow. Wiec poogladaj sobie te strony i sie wszystkiego dowiesz.
Cześć Jinelle, czy mogłabyś napisać do mnie na maila? Znamy się z Paryża, pisałam do Ciebie ale chyba zmieniłaś maila? Pozdrawiam, Magda [email]
Wlasnie zagladnelam na forum. Oczywiscie, ze Cie pamietam. Wlasnie maila Ci wyslalam, ten adres jest juz staly i pewny. Pozdrawiam serdecznie!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Ici on parle français