uprawnienie finalistów/laureatów ojf

Temat przeniesiony do archwium.
witam, mam pytanie do ubiegłorocznych finalistów/laureatów olimpiady języka francuskiego: otóż fakt bycia takim finalistą/laureatem gwarantuje przyjęcie na romanistykę poza postępowaniem kwalifikacyjnym. czy oznacza to, że wraz z zaświadczeniem olimpijskim można złożyć wszystkie wymagane papiery (fotografie, świadectwa i inne takie), czy normalnie trzeba czekać na wyniki rekrutacji i dopiero wtedy donieść określone dokumenty? interesuje mnie to, ponieważ chciałabym wyjechać do pracy za granicę, a to koliduje trochę z terminami tych wszystkich "rekrutacyj" :)
Niestety laureaci/finaliści nie są zwolnieni z postępowania rekrutacyjnego w takim sensie, że muszą oczywiście wnieść wszystkie opłaty i iść grzecznie za terminami (czyli podobnie jak reszta maturzystów mają rozwalony lipiec :P )- wiem, przykre, ale tak jest... Innymi słowy trzeba czekać na wyniki rekrutacji i dopiero wtedy zanieść wszystkie zaświadczenia, świadectwa, fotografie itd...
to zalezy od uniwersytetu - np na Uj za "laureta" jest sie zwolnionym z postepowanie - trzeba patrzec na strony uniwersytetow przy zakladkach olimpijczycy
dzięki za odpowiedź, jaino... ale kurcze... co za szkoda...
Zwolniony z postępowania- tak, ale (oczywiście na tyle na ile się orientuję- nie pretenduję do bycia jakąś alfą i omegą, piszę tylko z własnego wywiadywania się i czytania) to znaczy przyjety poza kolejnością, a nie zwolniony z tego okropnego słowa na B (biurokracja jeśliby ktoś nie wiedział :P ). I to o to chodzi- trzeba sie rejestrować w systemie komputerowym, dostarczać świstki, świsteczki, zdjęcia i zdjątka, świadectwa, zaświadczenia itp itd... Może też tak być, że UJ rzeczywiście pozwala to ominąć (czego wszystkim Krakusom i osobom z poza Krakowa wybierającym się tam na studia z całego serca życzę), ale naprawdę nie wierzę...

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka