filologia romańska na KUL-u

Temat przeniesiony do archwium.
witam. chciałam zapytac jak to jest z romanistyka na KUL-u? niby sa to studia 3-letnie, a na stronie jest napisane jest ze na bodajze 4 roku wybierana jest specjalnosc pedagogiczna badz jakas tam...no i moze mi ktos wyjasnic o co w tym chodzi? pozdrawiam.
pewnie im sie pomylilo i chodzilo II i III rok a nie III i IV ...bo wkoncu studia 3 letnie...
a jeszcze ze moze to wpis z czasow keidy to studia byly 5 letnie a nie 3 + 2 .. :> wiec teraz pewnie jest inaczej
yyy czyli to znaczy ze tam wcale nie mozna wybrac sobie tej specjalnosci? aaa juz nic nie wiem;(
hej mam pytanie czy ten kwestionariusz zgłoszeniowy na KUL wysyła sie po zakwalifikowniu na studia??
ja nic nie wysyłałam,bo tam było napisane,że obowiązuje tylko rejestracja internetowa. Dopiero po dostaniu się trzeba pozawozić:) a z jakimi wynikami chcecie się dostać?? Ja zdałam fr pisemny R na 77%,a ustny P 100% i nie wiem,czy mam szanse.....
mozna wybrac te specjalizacje tylko pewnie od drugiego roku...
sama zlozylam tam specjalnie dla tych specjalizacji :P

77% z fr R moze starczy
z tego co mi wiadomo to i z dobrze napisana matura z fr podstawowa przyjmowali a tlumu chetnych nie bylo
z informatorow wynikalo niecale 3 os. na miejsce
wiec szanse sa :) jak nie pierwszy nabor to drugi:P
za kilka dni sie okaze ...trzeba poczekac
to oni tam w ogóle nie patrzą na ustny???:) no zobaczymy za tydzień :)
patrza tylko na pisemny fr :P tak jak na uw
jestem właśnie na tej romanistyce boskiej i da się wybrać specjalizacje (na 3 roku o ile dobrze pamiętam). no i jest tak, że 3 lata ma się licencjat a +jeszcze 2 lata to magistra no i większość na pewno chce robić 5 lat, więc jeśli ktoś skończy 3 lata to i już na te 2 pójdzie. no ale łatwo na pierwszym roku nie jest i się marzy żeby zostać na drugim a wy o jakiś specjalizacjach mówicie :P wszystko w swoim czasie.

co do francuskiego ustnego to nie biorą pod uwagę (jak większość uczelni) a z rozszerzonym 77% myślę że sie dostaniesz,jak nie za pierwszym to drugim razem :)

w ogóle proponuje pomyśleć czy się kocha francuski i potem iść na te studia bo wiele osób rezygnuje bo jeśli nie jest w stanie poświęcić się nauce (nie tylko francuskiego), a jej jest bardzo dużo, jak i samych godzin w tygodniu. i mówię tu tylko o kulu, bo na umcsie jest lżej podobno. no ale pierwszy rok podobno wzędzie najgorszy a potem z górki.

wszystkim powodzenia życzę ;)
>>pidzi
od razu na pierwszym spotkaniu (rozpoczęciu roku akademickiego, tak chyba mogę powiedzieć :P) kazali nam się wpisać na listę, albo na włoski albo na hiszpański i powiedzieli jedynie żeby mniej więcej była równa lista (tzn. po tyle samo osób), mimo że tak nie wyszło, ale tak czy inaczej każdy kto 1 października zapisał się na hiszpański dalej się go uczy bo na hiszpański było więcej osób, a ci którzy np.doszli potem na rok to już nie przyjmowali na hiszpański.

no i włoskiego i hiszpańskiego uczy się od podstaw od pierwszego roku a od drugiego roku zaczynają się zajęcia z cywilizacji Hiszpanii lub Włoch.
dzieki za info :)
a jeszcze 2 pytanka.. rozpoczecie to gdzie sie odbywa?
i jak trafic do dziekanatu wydz.hum. ? na ktorym to pietrze jest? zeby sie w przyszlosci jakby co nie blakac po tym wielkim gmachu;o
rozpoczęcie jest na auli, w tamtym roku było na auli Wyszyńskiego dla całego wydziału humanistycznego i tam na auli mówili do jakich sal jaki kierunek idzie :)
dziekanat wydziału humanistycznego jest na 1 piętrze,jak wejdziesz starym gmachem to w prawo i raz na gore po schodkach i on jest tochę jakby schowany bo jak sie wejdzie raz po tych schodkach to sie idzie w lewo i potem znowu w lewo w mały korytarzyk ;) ale nie zginiesz i wszystkiego sie dowiesz w swoim czasie,bez paniki ;)
a jeśli chodzi o romanistykę to będziesz przebywać jedynie na samej górze w wąskim korytarzyku przez całe dnie tygodnia ;)

p.s. służę notatkami jakimikolwiek (szczególnie z logiki praktycznej) ;)
a no to w takim razie jak oferujesz pomoc to jakiegos maila moze podasz:) a noz sie przyda:)
Ja bardzo bym prosiła o notatki z czegokolwiek z ciekawości bo sama wybieram się na KUL w tym roku... Mam 84 % z R i mam nadzieję że się dostanę... Mój e-mail [email] ;) lub [gg]
mail: [email]

a tak na marginesie, dowiedziałam się,że mój stary i dobry sor od hiszpańskiego będzie uczył pierwszy rok romanistyki hiszpańskiego i on jest bardzo fajny :)

a co do notatek to jakoś w październiku myślę, że mogłabym się umówić z kim trzeba i oddać z chęcią ;)
a i może [gg]

p.s. z takim rozszerzonym francuskim dostaniesz się na 101% :)
moje dwa wyżej wpisy były do osoby wyżej ;) jakoś dziwnei sie zapisało :)
Jakie są lektury na 1szy rok na KUL?
to bardzo dużo jest :) np.cyd, pieśń o rolandzie,tristan i izolda, fedra... wszystko po francusku oczywiście i egzamin też po francusku.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka