praktyczne info

Temat przeniesiony do archwium.
hej.. nie pierwszy raz pisze wiec sorki z gory za przynudzanie z mojej strony.. mam kilka pytan odnosnie studiowania we Francji.. mam na mysli Sorbone ( jezyk francsuki).. wiem ze najlepiej poszukac informacji na stronach uczelni ale latwiej jest piszac do Was... moze ktos posiada jakies informacje ktore moglyby mi pomoc...(sprawy organizacyjne) bardzo prsze o pomoc.. mam jeszcze troszke czasu ( w tym roku pisze mature) ale wydaje mi sie ze lepiej wszystko wczesniej zaplanowac zeby pozniej nie bylo klopotow.. bardzo prosze o info pozdrawiam:*
Ja mam natomiast dla Ciebie rade, ze lepiej zaczac od ogladania jednak tych stron internetowych, bo tam naprawde WSZYSTKO mozna znalezc (no,moze prawie) i w tym wiekszosc odpowiedzi na Twoje pytania.

Poza tym wyszukiwarka tutaj na stronie - bylo MASE takich watkow.

A poza tym, to we Francji trzeba sie przygotowac na to, ze na uczelniach jest wielka biurokracja i trzeba sie o wszystko pytac u zrodla. Nie ma co sie powolywac na znajomych, czy to co ktos Ci powiedzial na forum, bo w wiekszosci przypadkow i tak uniwersytet ma swoja procedure.

Wpisz sobie tez w google.Fr czy wikipedie francuska haslo "Sorbonne" i sie przekonasz, ze cos takiego jak jeden uniwersytet Sorbona nie istnieje, jest ich kilka, w zaleznosci od kierunku, ktory chcesz studiowac, to zdajesz na dany uniwersytet. Poza tym co w samym Paryzu jest 9 uniwersytetow, a ponadto 3 sa na najblizszych przedmiesciach (wpisujac po kolei w wyszukiwarce Paris 1, Paris 2, ... az do Paris 13 dowiesz sie jakie kierunki oni oferuja.

Teraz moze skup sie na zdaniu matury, a z przygotowan przed zdawaniem na uniwersytet francuski powinnas sie zainteresowac, czy Twoj wybrany uniwersytet nie wymaga zdanego egz. z francuskiego, najczesciej DELF/DALF czy TCF, te egzaminy zdaje sie z duzym wyprzedzeniem, wiec zeby zdarzyc z terminem, powinnas go miec zdany wczesniej.

Terminy skladania papierow na studia zwykle sie zaczynaja w okolicach kwietnia, choc najczesciej jest to maj, a koncza w czerwcu. Rzadko na Licence jest nabor we wrzesniu.

Poza tym wiekszosc dokumentow powinnas miec przetlumaczonych przez traducteur assermenté, wiec to tez troche czasu zajmuje.

Nic tylko obejrzec uczelnie i szukac informacji.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie