Kurs francuskiego dla obcokrajowcow we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Pisze, poniewaz interesuje mnie pewna rzecz. Chcialabym wyjechac na rok do Francji, gdzie moglabym pracowac, szkolic jezyk oraz poznawac kulture i ludzi. Czy ktos wie, czy istnieja kolegia (college) we Francji, gdzie oferowany jest roczny kurs jezyka francuskiego dla obcokrajowcow? Bardzo prosze o odpowiedz...

Z gory serdecznie dziekuje et amitié a vous!
w każdym większym mieście jest Alliance Francaise i oni organizuja kursy dla obcokrajowców. pozatym w mniejszych miastach sa różne prywatne szkoły które tez organizuja takie kursy ale tu juz jest problem taki ze trudno znależć grupę na swoim poziomie i najczęsciej odbywa się to na zasadzie pracy samodzielnej pod nadzorem! jeszcze jedna opcja to pójść na uniwerek i spytać się co oni oferuja tam tez maja kursy a najczęsciej cały wydział nauki dla obcokrajowców lub po prostu nauki języków. to się bardzo opłaca bo dostajesz legitymacje studencką, możesz korzystac z biblioteki etc. możesz sobie poszukać na "pages jaunes" w miejscowości do której masz zamiar jechać coś o cours de FLE, cours de francais pour les etrangers albo coś podobnego.
powodzenia!!
ps. polecam tez wyjazdy AU PAIR, ja byłam i bardzo sobie chwalę ten rok wakacji właściwie:-)!! mogę też polecic bardzo miła rodzinę. jeśli byłabyś zainteresowana prosz o kontakt.
Dziekuje slicznie za pomoc.

Co do rodzinki... nie myslalam o tym wczesniej,ale przyznam,ze teraz dalas mi do myslenia;) Moglabys mi opowiedziec wiecej o tej rodzinie: na jak dlugo szukaja au pair i gdzie mieszkaja?
Bylabym wdzieczna za odpowiedz.
Oto moj e-mail: [email]

Pozdrawiam bardzo serdecznie!

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa