UJ romanistyka

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc;0 jestem w klasie 2 LO chce studiowac romanistyke ne UJ jednak teraz nie mam łaciny w szkole czy bede miec problem z tego powodu a tak w ogole co trzeba zdawac na maturze zeby sie tam dostac;d
Hej, w prawdzie nie studiuję na UJ a na UW, ale myślę, że w kwestii łaciny jest podobnie na obu tych uniwersytetach i sprawa wygląda bardzo prosto, jeżeli masz łacinę w liceum to jesteś z niej zwolniona na studiach, a jeśli nie to będziesz miała zajęcia z łaciny, nie widzę problemu.
Co do wymogów rekrutacji na UJ to nie jestem pewna, ale jeśli dobrze kojarzę, trzeba mieć rozszerzoną maturę z j. polskiego i j. obcego i nie wiem czy nie biorą też pod uwagę historii, ale to wystarczy poszukać w aktualnych informatorach, a poza tym masz jeszcze trochę czasu na orientowanie się w temacie :)
Na UJ zwolnienie z laciny otrzymuja tylko laureaci olimpiady; ci co mieli ten przedmiot w LO moga co najwyzej zdac egzamin z laciny juz w pazdzierniku.
dziekuje bardzo za odpowiedz;D faktycznie mam jeszcze troche czasu ale lepiej jest zorientowac sie wczesniej;)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa