studia we Francji dla nienajmłodszych

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Mam 26 lat i chciałabym zacząć studia we Francji (lingwistykę stosowaną). Wcześniej studiowałam coś zupełnie innego więc muszę zaczynać od Licence 1. Czy ktoś wie może czy są jakieś ograniczenia wiekowe? A jeśli nie to czy nie będę wyglądać śmiesznie - czy na takich studiach są sami młodzi?
Nie wiem na jaki uniwersytet chcesz iść, ale myślę, że twój wiek nie stanowi żadnego problemu. Ja w tej chwili przebywam na Universite de Bretagne-Sud i mam zajęcia z jedną dziewczyną która ma właśnie 26 lat, do tego mamy w grupie 2 osoby w wieku mniej-więcej lat 50 i to nikogo nie dziwi:D
Nie przejmuj się wiekiem, na francuskich uczelniach często są osoby o wiele starsze od Ciebie i to nikogo nie dziwi :) Jesli chcesz studiować, nie ma zadnych przeszkod...
We Francji tak jak w Polsce, osoby w roznym wieku studiuja. Na pewno bedzie wiele osob, tuz po maturze, ale czesto zdarzaja sie osoby, ktore sa troche starsze, nawet i osoby, ktore postanowily zmienic profil i wiele lat pracowaly w jednym zawodzie, a potem od nowa zaczynaja studia.

Co do lingwistyki stosowanej, to takim mniej wiecej odpowiednikiem we FR moga byc studia LEA. Wybiera sie 2 jezyki glowne (zwykle angielski i jakis drugi, czesto mozna wybrac takze jezyki orientalne) i zajecia sa jezykowe, ale tez duzo zajec prawniczych, ekonomicznych. Bardzo ciekawe studia. Powodzenia!
We Francji tak jak w Polsce, osoby w roznym wieku studiuja. Na pewno bedzie wiele osob, tuz po maturze, ale czesto zdarzaja sie osoby, ktore sa troche starsze, nawet i osoby, ktore postanowily zmienic profil i wiele lat pracowaly w jednym zawodzie, a potem od nowa zaczynaja studia.

Co do lingwistyki stosowanej, to takim mniej wiecej odpowiednikiem we FR moga byc studia LEA. Wybiera sie 2 jezyki glowne (zwykle angielski i jakis drugi, czesto mozna wybrac takze jezyki orientalne) i zajecia sa jezykowe, ale tez duzo zajec prawniczych, ekonomicznych. Bardzo ciekawe studia. Powodzenia!
Witam serdecznie,

Prosiłabym o kontakt wszystkich, którzy zachcieliby podzielić się bagażem doświadczeń à propos studiowania we Francji ;)

oto mój mail:
[email]


Każda wskazówka jest dla mnie na wagę złota i na pewno ułatwi mi /trudny, ale jakże wyczekiwany/ start!

Pozdrawiam ;)
Dziękuję za odpowiedzi, są bardzo pokrzepiające:) Chciałabym studiować na uni w Montpellier. Może ktoś się orientuje jaki tam jest poziom?
nie przejmuj sie wiekiem wogole, ja studiowac zaczelam jak bylam troche starsza od Ciebie a ludzi podczas studiow przewinelo sie sporo i starsi odemnie tez byli, ale przewaga jest tych po maturach. Na studia we francji idzie kazdy kto chce, nie ma egz wstepnych.
powodzenia
ja w styczniu wróciłam z erasmusa we francji, w montpellier. zajęcia miałam po angielsku, a francuski na razie mam na poziomie a2,ale uczę się intesywnie. jeśli na studia we francji nie ma egz, to jakie mam szanse i jakie wymogi musiałabym spełnić?
Nie wiem czy wciaz jest wymagany egzamin z jezyka, ale w praktyce nie ma problemow z DOSTANIEM sie na studia. Trudniej sie utrzymac na nich, zwlaszcza na obleganych kierunkach.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa