UNIWERSYTET A KOLEGIUM

Temat przeniesiony do archwium.
Mam dylemat pomiędzy romańską na UG a francuskim na NKJO w Bydgoszczy. Z góry wiem, że chciałabym zostać nauczycielem, ale gdańsk oferuje specjalizację nauczycielską z angielskim, na którym mi zalezy. Trochę smutno mi opuszczać bydgoszcz. Co o tym myslicie/
Z moich obserwacji - Nkj lepiej przygotowują do pracy nauczyciela. Ale może to nie jest reguła. Sprawdzone, o ile dotyczy NKJ z Wroc i Opola.
ja studiuję w NKJO i mogę powiedzieć że takie kolegium świetnie przygotowuje do pracy nauczyciela. Wykładowcy starają się dobrze nas do tego zawodu przygotować (bynajmniej w Gliwicach) i jest dużo praktyk. Z opowiadań koleżanek które miały okazję studiować na UŚ wiem że uniwerek pozostawia studentów sam sobie.... Jeśli zależy Ci by zostać nauczycielem to wybierz szkołę która została stworzona do tego by kształcić ludzi na przyszłych nauczycieli:) Większość nauczycieli którzy mnie uczyli w liceum i wcześniej skończyło to samo kolegium w którym teraz ja studiuję to chyba dobry znak:)a i tak czeka Cię magisterka na jakimś uniwersytecie:)