Filologia francuska na UW/UWr

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Dostalam sie na filoogie francuska we Wroclawiu i w Warszawie. Teraz dylemat: ktora uczelnie wybrac ? Moj francuski jest juz na calkiem fanym poziomie, dlatego tez do Wawy szlabym do grupy z zaawansowanym francuskim. Jesli natomiast chodzi o Wrocek, to wiem, ze takiego podzialu nie ma. Nie wiecie moze jak tam jest z tym poziomem? Czy zaczyna sie totalnie od podstaw ? No i wreszcie: gdzie jest lepsza atmosfera ? Gdzie lepiej sie studiuje ? Poradzcie mi prosze, bo czasu malo :/
nie wiem jak jest we Wrocławiu, ale jeżeli chodzi o Warszawę to myślę, że sporym plusem jest nowy budynek, BUW dosłownie 10 kroków od wydziału, Wisła i fajne kawiarnie&miejsca gdzie można przeczekać okienka, typu "lody na patyku" - sprawdz na fb ;)


Cytat: electricityy
nie wiem jak jest we Wrocławiu, ale jeżeli chodzi o Warszawę to myślę, że sporym plusem jest nowy budynek, BUW dosłownie 10 kroków od wydziału, Wisła i fajne kawiarnie&miejsca gdzie można przeczekać okienka, typu "lody na patyku" - sprawdz na fb ;)

A Ty studiujesz w Warszawie tak ? Jesli tak, to powiedz jak jesdt realnie z kosztami zycia tam ? Czy jest az tak drogo ? Czy wg Ciebie Wawa daje wieksze mozliwosci perspektywy ?
studiuje w Warszawie, ale inny kierunek (rom. dopiero zaczynam), poza tym jestem z Warszawy więc to też inna sprawa. Mogę na przykładzie moich znajomych powiedzieć, że spokojnie da się znaleźć pokój (nie w centrum, ale całkiem niedaleko) już od 450 zł, tylko trzeba szybko szukać;) Czy drogo? Jest tak jak wszędzie, czyli w niektórych sklepach drożej, w innych taniej, ale tragedii nie ma :) Nie wiem jak jest we Wrocławiu, ale pewnie w Wawie jest więcej szkół językowych, uczniów uczących się francuskiego itp itd. Popytaj jeszcze o Wrocław i idz tam gdzie czujesz, że będzie Ci lepiej i bardziej pasujesz :-)
Ja studiuję romę w Warszawie i jestem bardzo zadowolona, a na zajęcia w nowym budynku juz po prostu nie mogę się doczekać *.* co do wydziału - kadra to po prostu złoci ludzie, amtosfera bardzo przyjemna, brak traktowania studentów jak numerki... Ale electricityy ma rację, najlepiej wybrać to miasto, do którego człowieka bardziej ciągnie :)
GreenGirl - a studiujesz od podstaw czy jesteś w grupie zaawansowanej? :)
Ja studiuję od podstaw, mimo iż wcześniej uczyłam się 3 lata francuskiego. No ale matury nie zdawałam, więc nie miałam wyboru, musiałam iść od podstaw :P
ooo kurcze;) a były jakieś osoby, które zaczynały dopiero? bo ja nigdy się nie uczyłam, teraz sama w domu staram się trochę, żeby nie być na poziomie -10, ale wiadomo, że to nie to samo:)
Co do tego to w ogóle się nie przejmuj, było u nas kilka osób, które zaczynały zupełnie od zera i niektóre z nich są teraz lepsze niż ci, którzy się uczyli wcześniej ;) Jeśli ktoś się uczy regularnie i niczego nie zaniedbuje to efekty pojawią sie ekspresowo :D
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Programy do nauki języków