Filologia romańska + inny język

Temat przeniesiony do archwium.
W tym roku rozpoczynam studia i dostałam się na filologię francuską i hiszpańską. Wiem, że o wiele bardziej pożądanym językiem na rynku pracy jest francuski, jednak ciężko mi wybrać pomiędzy tymi dwoma kierunkami. Myślicie, że byłoby to wykonalne, aby studiować obie filologie, zaczynając z językiem od zera. Wiele osób mi radziło zacząć drugi kierunek, na drugim roku, aczkolwiek bardzo mi zależy, aby wtedy wyjechać na erasmusa. Co o tym myślicie?
Na KUL-u, w Lublinie, możesz jednocześnie uczyć się i francuskiego i hiszpańskiego na filologii romańskiej.
Ja złożyłam papiery na Uniwersytet Wrocławski. Wiem, że od drugiego roku wybieram drugi język i idąc na francuski na drugim roku mogłabym się zacząć uczyć hiszpańskiego i w drugą stronę. Jednak magistra będę miała tylko z jednego kierunku.
zależy jeszcze gdzie chciałabyś studiować te dwie filologie od podstaw, ale jeśli na jakichś uniwerkach to lepiej daj sobie spokój, Ja w tym roku kończyłam licencjat z filologii angielskiej i zaczęłam francuski od podstaw i jak pierwszy semestr jakoś udało się zaliczyć to z drugim już nie wyszło. Po prostu się nie da. Jeżeli idziesz na jakąś mniej wymagającą uczelnię, gdzie bardzo powoli idzie się z materiałem to może i dałabyś radę. Kwestia też tego żebyś sama umiała sobie odpowiedzieć na pytanie czy potrafisz zrezygnować z jakichś rozrywek na rzecz nauki i czy jesteś w stanie siedzieć po kilka godzin dziennie żeby wszystko ogarnąć, bo przypuszczam, że jeżeli nie znasz żadnego z języków to to będzie konieczne. Często studenci biorą też indywidualny tok studiów, ale w Twoim wypadku to byłoby bez sensu. Na Twoim miejscu zaczęłabym jeden język, ten który Ci się bardziej podoba, a drugi wzięłabym na lektoracie, jeśli będzie jakaś możliwość, pouczyłabym się go przez jakieś dwa lata i dopiero zaczęła drugi kierunek na np. 3 roku.

« 

Programy do nauki języków

 »

LYON