studia - LYON - Rekrutacja

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Was,
chciałabym rozpocząć w roku 2012/2013 lub w 2013/14 studia na uniwersytecie w Lyonie.
Jednak nie mam pojęcia jak się do tego zabrać (chodzi mi o rekrutację).
Czy ktoś wie, jakie są procedury dla studentów zagranicznych? Jakie są wymagane dokumenty? Jedyne co znalazłam, to trzeba kopie paszportu, zaświadczenie o zakwaterowaniu i vise dlugiego pobytu.

Interesują mnie studia MASTER 1 z filologii obcej.

Jeśli ktoś wie ogólnie jakie są procedury na uniwersytetach francuskich, albo jeśli ktoś tam studiuje/studiował proszę PILNIE o kontakt :)

pozdrawiam
jeśli znasz francuski to nie widzę problemu byś sprawdził na stronie uczelni która cię konkretnie interesuje
sprawdzilam

ale czy kazda uczelnia rekrutuje inaczej? jak to jest we Francji?
pisalam juz ze nie moglam sie doszukac informacji , chyba nie umiem szukac
widzialam jakas wzmianke ze trzeba bylo przeslac papiery do pazdziernika zeszlego roku, ale to troche nonsens

Tak, kazda uczelnia ma swoje wlasne kryteria do spelnienia i rozne procesy rekrutacyjne. Moze jest dossier do sciagniecia. Zobacz w tabie "international" albo cos podobnego, wazne zeby bylo dla studentow z zagranicy.
W ostatecznosci napisz maila. Z tymi mailami to jest tak, ze nie ma zadnej gwarancji na odpowiedz :)
edytowany przez przyczajony_tygrys: 29 lut 2012
Odradzałabym czytanie informacji oznakowanych jako "international" , dla studentow z zagranicy itp...
Prowadzi to tylko do tego, że chcemy się starac o "vise dlugiego pobytu" ,)

Nalezy po prostu przeczytac, co musi zrobic ktos, kto nie ma zadnych zaswiadczen o odbytej edukacji wydanych przez rzad francuski. To jasne, ze Polacy nie potrzebuja juz wizy zeby sie uczyc, ale i tak moga byc poproszeni o dostarczenie jakichs specyficznych dokumentow, jak na przyklad przetlumaczony przez tlumacza przysieglego odpis aktu urodzenia.
W "international" czesto jest napisane i zroznicowane, co musza zrobic ludzie z Unii/EEA, a co ktos ze Stanow. Trzeba dobrze popatrzec. Jesli nie ma tego wyszczegolnionego na w tabie "recruter/etudier", to jedyne co przychodzi mi do glowy to skrobniecie maila.
oficjalnie nie potrzebujemy nawet dokumentu o znajomosci jezyka, do mnie dzwonil prof, zeby sprawdzic czy mówię po francusku i sam mnie poinformaował, że mnie przyjęli na M1. jesli chcesz sie starac o stypendium socjalne, to wymagaja o wiele wiecej dokumentow ( w tym zaswiadzcenie, że jestem min rok we FR), a tak na same studia, to tylko dyplom i suplement i oczywiscie tlumaczenia przysiegle oraz list motywacyjny. sprawdz dokladnie info, bo rekrutacja zalezy od kierunku. w kazdym razie polecam LYON!!! powodzenia! :-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa