studia - pytania

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich, obecnie zdalam do trzeciej klasy liceum. Chcialabym studiowac na Sorbonie i mam kilka pytan z tym zwiazanych. Czy jest mozliwosc studiowania lingwistyki stosowanej francuski + angielski + polski? Czy jezeli mam obywatelstwo francuskie plus ukonczylam we Francji trzecia klase gimnazjum i mam zdany brevet z mention assez bien czy musze koniecznie zdawac DELF B2/C1(mam niestety tylko B1) by sie dostac? Czytalam gdzies, ze na studia na Sorbone mozna dostac sie po roku studiow w Polsce a nie od razu po maturze, czy to prawda?
Wiem, ze moja wypowiedz jest troszke chaotyczna, mam nadzieje, ze ktos sie w niej polapie :) Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Hej, je niestety nie mieszkam w Paryzu, studiuje na zachodzie Francji w Nantes, ale z tego co sie orientuje:
- musisz zdac DELFa badz DALFa bo masz-bedziesz miala polska mature;
- dokladnie tak, w praktyce mozesz zaczac studiowac dopiero po roku- dzieje sie tak dlatego, ze rekrutcja na francuskie uczelnie ma miejsce o wiele wczesniej (rekrutujesz sie przez Relations Internationales gdzie termin rekrutacji konczy sie zwykle w kwietniu), w Polsce dokument z wynikami maturalnymi dostajesz de facto po zamknieciu rekrutacji
- spis wszystkich kierunkow masz na stronie internetowej, wystarczyc poszperac... kierunki z jezykiem polskim nie sa jednak czeste...

Zastanow sie jeszcze... koszt zycia w Paryzu jest bardzo wysoki. Radzil bym Ci bardziej rozpoczecie studiow z Polsce i potem wyjazd na Erasmusa, jest on mozliwy juz po 1 zaliczonym roku studiow w Polsce. Przez rok postudiujesz we Francji ze stypendium, a jak Ci sie spodoba, zawsze mozesz sie rekrutowac juz na miejscu, a wtedy Polsce poprosic o przerwe w studiowaniu.

No i jest czas na zrobienie DELFa.