***francuski w Krakowie***

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!

Czy możecie polecić jakąś szkołe jez. francuskiego w Krakowie???
Moj poziom to... poziom w zasadzie podstawowy (1 semestr nauki)...

Profi-lingua ???
Everest ???
Lincoln ???
... ???

pozzdrówka
Polecam Ci Towarzystwo Polsko francuskie, albo instytut francuski
ja polecam profilingua
Zdecydowanie odradzam ProfiLingua, chodzialam tam 3 lata temu na przygotowanie do FCE, bylo fatalnie. Po semestrze nauki nie zrobilam zadnych postepow. Zaluje, ze dalam sie skusic ich tania oferta.
Polecam Towarzystwo Przyjazni Polsko-Francuskiej oraz Instytut Francuski.
pozdro
Wiesz,wszystko zalezy od lektorow. Ja mialam rewelacyjnych, jestem bardzo zadowolona
ja chodze do lingualand i byloby wszystko ok gdybysmy caly czas nie robili tylko z ksiazki...ale fakt jest faktem ze wszystko zalezy od lektorow...
Witam serdecznie,
Ja również chodziałam do Profilingua co prawda na język angielski i powiem szczerze, że był to DRAMAT. Grupa liczyła kilkanaście osób, program był ubogi, lekroka bez żadnej inwencji i również tempo lekcji pozostawiało wiele do życzenia. Na moje wyczucie, biorąc pod uwagę fakt, że także uczę języka obcego, szkoła stosuje metodę polegającą na bardzo wolnym przerabianiu podręcznika. W ten sposób kończysz semestr, a nie dochodzisz nawet do połowy książki, no i kontynuujesz, bo przecież dla czystego sumienia dobrze by było w ciągu roku przerobić chociaż 100 stron prawda? Obawiam się, że podobny system aplikowany jest równeż na kursach z pozostałych języków. Szczerze odradzam.
Sabina
najlepsze sa szkoly dwujezyczne;))))
lingualand?? a jakiego jezyka sie uczysz?? kto cie uczy??
pozdrawiam!
To fakt!!! w nich się nie można nudzić, ani narzekać że się mało materiału przerabia.......Pozdrawiam dwujęzycznych i nie tylko !!
Jak to szkoły dwujęzyczne? Nigdy o czymś takim nie słyszałam... Czy mozecie wytłumaczyć mi, na czym to polega? I gdzie takie są?
szkoły dwujęzyczne czyli takie licea, w których ma się duużo godzin języka a do tego jeszcze kilka przedmiotów nauczanych dwujęzycznie czyli po polsku i francusku (na przykład). w krakowie takie licea to np. LO nr VI, gdzie sa klasy z wykładowym hiszpańskim i angielskim i LO nr. XVII gdzie sa klasy z wykładowym francuskim. jesli chodzi o to drugie to zeby dostac sie do takiej kalsy należy najpierw chodzic rok do zerowej klasy gdzie uczy sie tylko francuskiego lub chpodzic tam tez do gimnazjum(jak ja) lub zdac egzamin z francuskiego. generalnie to super sprawa duzo wymian i naprawde dobra znajomosc jezyka. oprocz tego w niektorych liceach sa pojedyncze dwujęzyczne klasy np LO nr II (niemiecka)
jesli chodzi o moja szkole to mam: 6 godz. francuskiego (w tym dwie z lektorem - ze szwajcarii)(w gimnazjum bylo 7 godz) i dodatkowo matematykę bilogię fizykę historie... chyba tyle.. w nauczaniu dwujezycznym
pozdrawiam
Cześć! Ja też chodziłam do XVII LO w Krakowie! Teraz już konczę studia i bardzo miło wspominam czasy licealne.Dwujęzyczna klasa to super sprawa! Polecam!
O boże! Ale ze mnie debil... Ja po prostu myslałam , ze chodzi o takie językowe szkoły, nie takie do nauki, licea gim, czy podstawówki.... :)
Chwileczkę...hiszpański i angielski? Tzn, że mogłabym uczyć się ich obu???
Czy osobno? :)
XVII LO jest super, a M.Krysa najlepszym nauczycielem;)
nie. sa klasy w których jest wykladowy hispzański(z klasa wstepna) i są z wykladoym angelkim (gdzie chyba juz trzeba znac jezyk). a oprocz tego sa klasy normalne. np mozesz miec rozszerzony angielkski(5godz) i do tego hiszpanski (2godz)
Haha a ja znam p.Krysę :) Z chęcią bym wrócila do XVII LO! super LO,super ludzie i wogóle....
p.Krysa to moj wychowawca, to liceum jest super;)
Liceum Ogólnokształcące w Kozienicach
Szkoda, że moja opinia na temat mojej własnej szkoły uległa degradacji..Przez pierwsze trzy lata naprawdę mi sie podobało:)A teraz jest coraz gorzej..I nie wiadomo czy cieszyć się czy płakać, że matura coraz bliżej..
Ja chodziłem do profi lingua przez 2 lata nauczyłem sie dużo to wszystko zalezy czy ty chcesz w domu jeszcze pracować !:) nara
EJJ Pędzel MARIUSZEK to mój wychowawca:)) ale czy on znowu taki jest świetny.... nie uważam, znam lepszych:D ale LO jest na 6!
Mam prośbę ponieważ mam zamiar w tym roku iść do XVII w Krakowie i prosiłabym o kontakt kogoś kto do tej szkoły już chodzi bo chciałam się dowiedzieć więcej na jej temat.

Bardzo proszę o kontakt: [email]
a ja właśnie skończyłam zerówke .lol.
hej!!!!!!
Powiedziałby mi ktoś czy przy tej szkole jest interna????????????
Hej!!!
Ja tez już skończyłam studia, ale XVII LO wspominam jakl najlepiej!!! co prawda byłam w klasie ogólnej z poszerzonym francuskim (nie dwujęzycznej) ale też udało mi się nieźle opanować te język. A to zasługa nielicznej grupy no i niezastapionej p. Pychowskiej (teraz chyba się inaczje nazywa...).

Po maturze troszkę popracowałam w Instytucie Francuskim - polecam, szczególnie zajęcia z p. Darią-Anną Polszewską - no i w połowie studiów DELF A5A6 stał się faktem... ;)
Ja chodze to tej szkoly. Jestem teraz w 3 gim, czeka mnie egzamin gimnazjalny, potem egzamin z jezyka francuskiego. Wszyscy wypowiadaja sie tu wyjatkowo pozytywnie na temat tej szkoly. Jest wiele aspektow z ktorymi sie nie zgodze :D i dodam cos od siebie...rnjesli chodzi o szkole (budynek) to jest straszliwie mala, mamy same `korki` na korytarzach, czasem nagle okazuje sie, ze nie ma wolnej sali i musimy siedziec na korytarzach, no comments. Pozatym jest obskurnie, ale to nie o to chodzi, prawda?rnJesli chodzi o jezyk, to naprawde da sie go nauczyc... wystarczy troche dobrych checi, ambicji i zdolnosc jezykowa :D i nie bedziesz gadal po fr. jak vache espagnole :))rnTa dwujezycznosc jest ok. Mamy biologie i inne rozne przedmioty po francusku - jesli jestes gotowy/a na wkuwanie przewodu pokarmowego po fr. to prosze bardzo...rnjesli chodzi o zerowke, to FAKT FAKTEM powinienes/nnas sie nauczyc tego francuskiego w rok, opanowac ten sam material ktory my (gimnazjalisci) opanowywalismy przez 3 lata, ale polowa lub wiecej zerowki kladzie sie na koncowych egzaminach.rna nauczyciele? nie bede sie wypowiadac na ten temat, bo jeszcze ktos zweryfikuje moje IP :P jak cos to zapraszam na gg albo na maila :Drnpozdrawiam...
Jaa również znam pana Kryse ;) i z korytarza i z ...KITCHU....
Pozdro!
czy ktos moze mi pomuc z farncuskiego?????potrzebuje napisac jak spedzilam swieta z francuskiego i czy je lubie.prosze pomozcie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe

 »

Pomoc językowa