francuski w SZCZECINIE

Temat przeniesiony do archwium.
hej,
czy byłby ktos w stanie doradzić mi jakąś szkołe (nauka j. francuskiego) w szczecinie???
moze ktos moglby sie podzielic opinią nt. 'elite instytut j. francuskiego' lub 'alliance francaise' lub Empiku...?
merci :)
Sprobuj Szkola Jezykow Obcych mgr Jolanty Uscinowicz (tel: 091/488.33.45)
Albo Empik, tez podobno dobry.
Jeśli chodzi o konkretnie szczeciński empik, to akurat francuskiego nie polecam. Naprawdę.
ucze sie w alliance juz 2 lata i teraz zaczne 3! polecam z czystym sumieniem :)to najklepsza szkola, skupia sie tylko na 1 jezyku, naucyciele bardzo mili i pomocni. moi znajomi uczyli sie w empiku,ale zrezygnowali wiec chyba nie jest tam za fajnie z francuskim.polecam!!
tak,o alliance słyszalam dobre opinie, a także o Perseverantii.
najlepiej to moim zdaniem uczyc sie prywatnie-wcale to drozej nie wychodzi a efekt i tak jest lepszy...takze pomyslcie zanim zapiszecie sie do jakiejkolwiek szkoly ;) pozdrawiam
a znacie kogos w szcz, kto udziela prywatnych korepetycji?? ale nie chodzi mi o studentow romanistyki :D
Wejdz na strone http://korepetycje.ekorki.pl/ i tutaj kogos znajdziesz na pewno :) pozdrawiam :)
W sumie ja bym Cie w szczecinie mogla uczyc ale nie chcesz studenta romanistyki wiec odpadam ;p
a co sadzicie o profi - lingua ?
Najlepsza szkola nauki jakiegokolwiek jezyka, jest sam wyjazd do tego kraju, w Twoim przypadku do Francji. Pochloniesz w ten sposob jezyk wlasciwie sie nie meczac(mam na mysli, ze nie bedziesz musiala siedziec nad ksiazkami).
Sama wiem to po sobie :)

A kursy jezykowe, jedno wiem napewno - trzeba miec duzo samozaparcia aby cos z nich wyciagnac. Sama chodzilam swego czasu(przez 4 lata) na kurs angielskiego i dzisiaj niewiele z niego pamietam. Kurs francuskiego natomiast byl jedna wielka tandeta - poziom zerowy - siedzialam i nudzilam sie...
do kfdfgr:

za dobra place, kazdy nauczyciel bedzie mily :/
ojej...
Hej! Słuchajcie otwarto nową szkołę językową a której jst także francuski. Na prawobrzeżu na Słonecznym z centrum jest 20 minut, wiem bo sama jeżdzę:) Szkoła świetna! i Ceny też są fajne:) sprawdzcie sami www.akcent.szczecin.pl
Ooo...a uczysz sie tam właśnie francuskiego? Kto jest nauczycielem frencza w akcencie?;]
A ja własnie o alliance słyszałam opinie baaaardzo niepochlebne. I wiem też, że sporo uczniów stamtąd ucieka.

Prawdę mówiać, to nie tylko słyszałam, ale sama też doświadczylam...i tez uciekłam;)
Hej. Ja uczę się angielskiego w tej szkole, a słyszałam że zajęcia z francuskiego prowadzone sa bardzo fajnie:) uczy jakas sympatyczna \pani ma na imie chyba Ania..ale szczegółów nie znam!:)
Jestem ze Szczecina, uczylam sie francuskiego w liceum (II LO), nastepnie w Alliansie (z ktroego wówczas bylam zadowolona) i na studiach.

Teraz mieszkam w Bordeaux gdzie skonczylam studia lingwistyczne i prowadze wlasna Szkole Jezykowa.
Moi uczniowie chwala sobie malo typowa dla szkol językowych atmosfere (niewielkie grupy, często 4-osobowe, gdzie z każdym pracuje się indywidualnym rytmem) i fakt, ze w ciagu miesiąca intensywnej nauki przerabia się material kilkumiesiecznej nauki proponowanej w kraju studenta. Zajecia często wychodza poza kadr wyznaczonych godzin i konwersacje obiadowe przeradzaja się w podwieczorkowe…

Moje doświadczenie jako formatora jezyka francuskiego i bylego ucznia pozwolilo mi stworzyc szkole, której w Bordeaux brakowalo. Male grupy, nastawienie na indywidualne potrzeby każdego studenta (francuscy lektorzy przeprowadzaja z każdym rozmowe, by dowiedziec się jakie sa motywacje i cel nauki, by dostosowac odpowiednio program i metody nauki), sala do pracy indywidualnej, WIFI, tygodniowe indywidualne bilanse postepow – to wszystko w typowej dla XVIII wiecznego Bordeaux kamienicy sprawia, ze szkola choc mala, zjednuje sobie coraz wiecej zwolennikow.

I fakt, ze sama uczylam się tego jezyka przez kilka lat, pozwala mi teraz odpowiednio przygotowac moich francuskojezycznych lektorow do pracy z obcokrajowcami. Wszyscy powtarzaja, ze nauka zagranica i mieszkanie u francuskich rodzin daja dwa razy lepsze rezultaty niz zajecia w kraju. Nie wspominając o kuchni i klimacie !

Jeśli musicie uczyc się jezykow obcych w Polsce, wybierajcie raczej niewielkie szkoly jezykowe. Molochy ucza "fabrycznie" i nie musza się już starac o klientow. Mniejsze szkoly dbaja o swoich studentow, bo takie sa prawa rynku. Informacja o renomie szkoly przechodzi najczęściej z ust do ust.

A zainteresowanych nauka jezyka francuskiego we Francji zapraszam do odwiedzenia strony Internetowej www.ffbordeaux.fr
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka