Obóz UNESCO BRZESKO 2008

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 60
poprzednia |
Witam ;) Zapraszam do udziału w dyskusji tych którzy sie wybierają na obóz do Brzeska w lipcu, poznajmy się jeszcze przed wyjazdem :) Podzielcie się doświedczeniami z poprzednich wyjazdów
ja serdecznie polecam Olsztyn :)
Też bym wolał Olsztyn ale moja szkoła dostała miejsca tylko do Brzeska. Jak wspominacie imprezki z takich obozów? Mam nadzieje, że co wieczór jest mocna integracja z grupą :)
Hej :)

W tym rku po raz pierwszy jadę do Brzeska. Byliście już tam? Opowiedzcie coś :)
Poda ktos numer gg kto jedzie do Brzeska w lipcu?.. z gory dzienx;*
ja dzisiaj zmieniłem plany, moja szkoła dostała karte do Olsztyna :) sam mieszkam niedaleko Brzeska więc praktycznie byłbym koło domu przez ten czas, wole spędzić ten czas w innej części Polski której nie znam, ale po powrocie postaram się Was jakoś odwiedzić w Brzesku :)pozdrawiam
i bardzo słusznie :] moja szkoła też dostała karty tylko do Brzeska ale wszystko sie da załatwić i tym sposobem jadę do Olsztyna ;]
Cześć ja jadę w tym roku do Brzeska. Moj nr 6179223. pozdrawiam
witam wszystkich:) Ja również jade(po raz pierwszy) do Brzeska;) mam nadzieję, że będzie ciekawie:);D... jeśli ktoś chce to mój nr [gg]
ale wam zazroszczę :) byłam w Brzesku trzy razy. Poznałam niesamowitych ludzi i było naprawdę warto poświęcić te trzy tygodnie. Jak macie jakieś pytania to śmiało.
a bym chciała wiedzieć jak tam było? tzn. jak to wszystko wyglądało? jaki był plan dnia?
Plan dnia był baaaaardzo wyczerpujący i mówiąc to, naprawdę nie przesadzam. Na cały dzień jest przeznaczona tylko jedna godzina czasu wolnego po obiedzie. Pobudka chyba jest o 7:30 albo o 8. lekcje chyba o 9:30 i trwają trzy godziny z przerwą 30 min na drugie śniadanie. ( jedzenie było super) po lekcjach idzie się na obiad, po obiedzie przerwa i następnie wyrusza się albo na konie albo na basen, salę gimnastyczną itp. następnie wraca się na kolację, a po kolacji idzie się na 2 godzinne atelier. Wybór atelier jest naprawdę zróżnicowany (np. teatr, ciało i ruch, piosenka itp.) O 21 wszystko się kończy i jest się kompletnie wyczerpanym. W weekendy wyjazdy do Krakowa, Zakopanego, Bochni, na rancho :) życzę wam żeby dali trochę więcej czasu wolnego. Co rok umieszczam ten problem w ankiecie i od trzech lat nic się nie zmieniło. Trochę traktowało się nas jak dzieci np. czystość pokoju na punkty, nie można samemu wychodzić na miasto, tylko z wychowawcą. I z roku na rok była co raz ostrzejsza dyscyplina, ale dacie sobie radę z i'ntegracją' ;P
a jak przebiegały te lekcje? jakieś ćwiczenia?
Przebieg lekcji zależy od poziomu grupy w której jesteś. Najlepsza grupa zajmuje się różnymi tekstami literackimi albo z prasy itp. natomiast te słabsze raczej gramatyka, rozwijanie słownictwa. Jednak lekcje nie wyglądają tak jak lekcje w szkole. Francuzi bardzo starają się żeby raczej była to zabawa a nie lekcja. I jak się chce można się duuużo nauczyć i pokonwersować.
Z jednej strony nie mogę się już doczekać, z drugiej trochę się cykam ;) Ale w końcu musi być fajnie, nie? :)

Moje [gg]
A w jaki sposób przydzielano do poszczególnych grup?
do grup przydzielano na podstawie krótkiego 'egzaminu' ustnego czyli luźnej rozmowy a następnie Francuzi pokazywali obrazek i trzeba było coś na jego temat powiedzieć. Albo w dniu przyjazdu was odpytają albo dzień później. Nie ma co się bać tego obozu , będzie naprawdę super. Musiał być jakiś powód dla którego wracałam tam co rok :)
No, w sumie racja :)

A te łikendowe zajęcia można było wybrać, jakoś w grupach tam się chodzi?
Wychowawcy to Francuzi czy Polacy? Gdzie się tam mieszka?
(rany, ileż ja pytań zadaję ;)
Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałaś. Na weekend wszyscy jadą na zorganizowane wycieczki. Np. w pierwszy weekend Kraków i Zakopane, drugi Bochnia i rancho. Wydaje mi się, że chodzi Ci o to atelier wieczorne. Można sobie dowolnie wybrać zajęcia wg zainteresowań. Mieszka się w schronisku młodzieżowym. Warunki są dobre, nawet bardzo jak na cenę tego obozu. Jest kilka pokoi z łazienkami ale większość jest bez. pokoje są nowe, ja nie narzekałam. Wychowawcy są Polakami, a zajęcia poranne i atelier są z Francuzami.
a te zajęcia po obiedzie też można wybrać czy grupa wszystko??
a tak nawiasem to hej all:)też jadę w tym roku. [gg]
Hehe tez bylam w Brzesku dwa razy, ale niestety tego roku nie jade :( choc bardzo chcialam. Zycze milej zabawy. Zobaczycie, ze nie bedziecie chcieli stamtad wyjechac. Az glupio, ze nie jade. Pozdrowcie Pania Jole :P Ja to dluuuugo bedzieci pamietac :P
Niestety cała grupa idzie na wyznaczone zajęcia, ale można pogadać z wychowawcą i pójść z inną grupą.
Bez przesady Kochana poprzedniczko (ktora pewnie znam) ... Zawsze mozna sciemnic, ze sie zle czuje, ja bylam taka chora prawie codziennie (na lenia oczywiscie). Ja tez chce do Brzeska :(:(:(
Hej ;D Ja też jadę do Olsztyna ;)
witam wszystkich!;D ja w tym roku pierwszy raz jadę na tego typu obóz;) dzięki temu forum dowiedziałam się co nieco;D mam kilka pytań do stałych bywalców;P : czy więcej jest chłopaków czy dziewczyn?? czy trzeba brać jakieś zeszyty albo inne takie pierdoły?? pozdrowionka;*
Hehe ... Zeszyt 16kart i dlugopis wystarczy :)
A jest zdeeeecydowanie wiecej dziewczyn. Cos okolo 90/10.
hmm... trzeba zmobilizować chłopaków;) hihi
kurcze... troche się boje...;-/
Hej:)Ja również pierwszy raz się wybieram.Ale chyba nie ma się czego bać prawda?;p
Mam pytanie czy dostaliście już list z numerem konta itd?
Moje gg jakby coś;) : 2833912
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 60
poprzednia |

« 

Kultura i obyczaje

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia