szkoła francuskiego, nie Espace!

Temat przeniesiony do archwium.
hejka, czy ktoś może polecić jakąś fajną szkołę francuskiego, ale błagam nie Espace.
trafiłem tam rok temu i żałuję, że po jednym semestrze nie zrezygnowałem, tylko dałem im drugą szansę.
Szukam szkoły tylko francuskiego, gdzie można szybko się nauczyć, z małymi grupami, sprawdzonej. Przejrzałem już nieco forum i proszę o wypowiedzi prawdziwych osób.
Co Ci sie nie podobalo w tej szkole, bo tez biore ja pod uwage? I na jakim byles poziomie?
No właśnie, koniecznie napisz co Ci się nie podobało i przede wszystkim z jakimi lektorami i na jakim poziomie mialeś zajecia.
najpierw bylem na wakacyjnym od podstaw, a potem na zwyklym semestralnym.
generalnie mam wrazenie ze nudy. material sie rozlazi i ciagnie. ludzie juz kapuja a lektor dalej ciagnie, jakby wogole nie zwracal na nas uwagi tylko realizowal swoj "plan". w koncu ile mozna odczytywac dialogow typu "ca va?- ca va bien, et toi?"? wole cos bardziej zywego.
A no właśnie, u mnie było dokładnie to samo z tą szkoła - jednak w każdej dotychczas przeze mnie testowanej przerabia sie np 1 ksiażke, ktora zgodnie z tym co ma napisane na okładce, jest przewidziana na 2 semestry (120h) nauki a sporo szkół rozciąga ją na 3 semestry czyli na 180h - wychodzi na to, ze jesli np ksiazka ma 9 rozdzialów (tak ma Alter Ego), to robisz 3 rozdzialy w semestrze - dla mnie to gwarancja super nudy. Ja po 2 semestrach z jedna ksiazka nie moge juz na nia patrzec, potrzebuje czegos swiezego, trudniejszego, itd...
Janko, napisz z kim miałeś zajęcia?? Az mnie to dziwi ja od dawna chodzę do Espace, miałam zajęcia z Jackiem i z Marysią, jestem bardzo zadowolona, mam odwrotne wrażenie, że wszystko idzie bardzo szybko, nie ma nudy i nie trzeba iść zgodnie z "programem" - ja byłam na a1, a1+ nie byłam na a2-1 od razu na a2+. Bardzo, bardzo mi sie podoba!
malwina, a w jaki sposob trafilas na a2+ omijając a2.1? Jeśli chodzi o Jacka to ja tez slyszalam o nim same dobre opinie.
Ponieważ znam hiszpański i generalnie chyba dobrze mi szlo, Marta, która jest metodykiem, zaproponowała mi dwa rozwiązania - iść dalej "normalnym" torem, albo przeskoczyć jeden semestr pod warunkiem, że będę się przykładać. Byłam naprawdę miło zaskoczona, że ktoś myśli o tym jak najszybciej/najlepiej się nauczę. Wybrałam opcję przejścia do innej grupy i wszytsko jest w jak najlepszym porządku.
Dzień dobry, nazywam się Jacek Mulczyk-Skarżyński i jestem koordynatorem kursów wakacyjnych w Espace Francais od dwóch lat. Mamy bardzo dużą kontrolę nad przepływem uczniów i nad satysfakcją klientów, dlatego mam podstawy, aby stwierdzić, że nie było żadnej osoby na kursach intensywnych na poziomach początkujacych, której historia nauki odpowiadałaby tej przedstawionej przez uzytkownika Janko_muzykant (kurs wakacyjny + kontynuacja w semestrze i rezygnacja). W czasie kursów wakacyjnych otrzymalismy tylko jedną negatywną ankietę z jednego z kursów, w którym nota bene uczestniczyły wyłącznie przedstawicielki płci pięknej (była to zapewne Pani "invicto", która nie kontynuuowała nauki). Mam zatem wszelkie powody aby przypuszczać, że wpis "Janko muzykanta" jest fałszywy. Wszystkie listy ze wszystkich lat i wszystkich kursów są zachowywane i nie wydaje mi się możliwe, aby coś mi umknęło. Bardzo przykładam się do organizacji tych kursów i ta jedna negatywna ankieta kursu sierpniowego o 11.30 poskutkowała indywidualnym szkoleniem lektorki, która znacząco poprawiła swój warsztat.
Bardzo proszę o niewpisywanie fałszywych opinii, myślę, że forum nie słuzy do takich celów.
PS: Bardzo mi miło, że pojawiły się pozytywne opinie o moich kursach:)))) Zapraszam serdecznie!
Patrzcie, jak Was sprawdził.. Coo boicie się o swoją reputację? Jeśli, bylibyście dobrzy, to byście te wpisy olali, a nie prostujecie to wszystko!
No a co tu prostować? Temat umarł po prostu. "Janko Muzykant" napisal, ze jest niezadowolony z Espace a załoga Espace twierdzi, ze nie było takiego ucznia u nich, więc ja nie widzę sensu debaty - bo skoro "Janko Muzykant" nic nie wyjaśnił, to sprawa jest zamknięta. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie