Institut Francais - pytanie odnośnie kursu

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim,
Niedługo chciałbym zapisać się na kurs do Instytutu w Krakowie ale mam pytanie do tych którzy się orientują. Czy opłata za kurs np. A1 jest za pełny A1 (tj. A1.1 + A1.2 + A1.3)? Bo próbując się zapisać online kazano wybrać mi właśnie taki "podpoziom" co mnie trochę zaskoczyło bo jak trzeba płacić za taką podgrupkę to wyjdzie sporo pieniędzy :/
Pozdrawiam,
Piotrek
Za mało tu jest forumowiczów, żeby ktoś akurat znał takie szczegółowe informacje. Zapytaj w sekretariacie po prostu, po to w końcu są...
Dzwoniłem z takim zapytaniem ale szczerze mówiąc nic nie zrozumiałem z odpowiedzi pani sekretarki...
pozostaje mieć nadzieję, że nie udzielają niezrozumiałych odpowiedzi w celu naciągania klientów...
Po analizie tego wszystkiego jednak się zawiodłem bo myślę, że jest to jednak opłata za jeden podpoziom. W końcu kurs trwa jeden trymestr a to chyba za mało, żeby nauczyć się języka na poziomie A1
Instytut Francuski od zeszłego roku oferuje kursy francuskiego w trybie trysemestralnym, bo w ten sposób oczywiście może więcej zarobić. Po pierwsze, mnie to razi, bo taka polityka pasuje do prywatnych szkół językowych, a nie do instytucji publicznej, która ma za zadanie promować francuską kulturę a nie ciągnąć od ludzi ile się da. Po drugie, to może spowodować odpływ chętnych do zapisywania się na kursy, bo jeżeli nauka w grupie staje się sporo droższa, bo niektórzy mogą zacząć preferować lekcje indywidualne, które choć są oczywiście droższe od kursów grupowych, to już trochę mniej niż dotychczas, a za to o wiele skuteczniejsze.
Temat przeniesiony do archwium.