Szkoła średnia we Francji ??

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
Jak wygląda szkoła średnia we Francji?? czy jako obywatele UE możemy po prostu iść do szkoły i się zapisać? Jak to wygląda?Jak szukam to nic sensownego nie mogę znaleźć...;(
Bo w sumie interesuje mnie takie rozwiązanie.

Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
LUKE
nikt nie wie ;( ???
Ja nic na ten temat nie wiem ale jesli mzemy isc na uniwerek to dlaczego nie moglibysmy sie zapisac do francuskiego liceum ?
Myslisz?? No nie wiem, mam pewne wątpliwości. Ale czekam na jakies info :)

Pozdrawiam
wydaje mi sie mozna, no bo jak np. jakas rodzina emigruje do innego kraju, to dzieci usza tam isc do szkoly...
ale w szkole na pewno beda zadali weryfikacji zanjomosci jezyka franc.
Pamietam, ze moja kolezanka wyjechala do Niemiec z rodzicami i najpierw musiala chodzic na jakies kursy jezykowe, zeby byla w stanie uczyc sie po niemiecku. Miala rok w plecy, ale potem juz normalnie mogla chodzic do szkoly. Tylko , ze to juz ladnych pare lat temu bylo. Jedank wydaje mi sie to logiczne. A czy bedziesz w stanie uczyc sie np. fizyki, geografii czy chemii po francusku? Poza tym tu system nauczania rozni sie troche od polskiego, inne wiec wymagania na maturze, wiec radze ci dobrze przemyslec to rozwiazanie. PIszesz, ze wchodzi to w gre, jestes teraz w szkole sredniej? Jak oceniasz swoj francuski?
Jestem teraz w Gimnazjum....myślę że zrozumiem chemię czy fizykę po francusku, nie będe prymusem, ale to nic.
A, jeszcze jedno, wyjezdzając na rok, samemu, nie muszęmieć jakiejs wizy?
Chyba nie, prawda? Co prawda koszty utrzymania są wysokie...bardzo.

No nic, szukam wciąż info, a może polecicie jakies licee, moze z waszego miasta (jezeli jestescie we Francji).
pozdrawiam
LUKE
sorry, ale wydaje mi sie, ze ty chyba sobie na jakiejs chmurce zyjesz...
Jak sobie wyobrazasz przyjechac na rok do Francji do szkoly sredniej? Czy zdajesz sobie sprawe z roznicy w programach nauczania? Szkola srednia to nie jakis kurs jezykowy, gdzie mozna sobie pochodzic przez jakis czas... To wszystko jest duzo bardziej skomplikowane niz ci sie chyba wydaje. Jakby ktos chcial albo musial za granica szkole srednia konczyc, to rozumiem, na pewno sa jakies wyjscia, ale zeby rok tu, rok tam, to ja bym na taki odwazny i dziwny pomysl nie wpadla. Albo tu czegos nie zrozumialam albo ten twoj pomysl jest naprawde "nieprzemyslany" w ogole.
Czy jestes wogole pelnoletni ? Bo jezeli nie to nie mozesz sam wyjechac. No chyba ze masz rodzine we Francji i zamierzasz u nich zamieszkac.
Spokojnie, ja się chcę tylko rozeznać jak to tam wygląda. Czytam sobie o tych szkółkach i wiem, że to nie jest proste.
po przeczytaniu waszych postów stwierdzam, że chyba raczej ne warto ;)
Dzieki za uświadomienie mnie.

Pozdrawiam
Bo wiecie, mój znajomy wyjechał do szkoły do Niemiec ze specjalnego programu("szkoła średnia za granicą"), tylko to kosztowało go mnóstwo kasy, a do Francji jeszcze więcej!! Dlatego zapytałem się czy można tak na własną rekę.
Rada Burgundii i Wojewodztwo Malopolskie organizuja stypendia, dzieki ktorym mozesz chodzic do liceum Charles de Gaulle'a w Dijon. W tym roku jest juz za pozno, ale w przyszlym mozesz probowac. By dostac stypendium trzeba zdac egzamin polegajacy na tlumaczeniu tekstu "tam i z powrotem", kolejny etap to rozmowa kwalfikacyjna. Ale jesli nie mowisz dobrze po francusku to prawde mowiac mozesz tylko marzyc.
W tym momencie jestem we Francji na miesiecznym stypendium, chodze do liceum francuskiego i wiem ze trzeba byc dosc elastycznym zeby moc tu mieszkac i uczyc sie. Najwiekszym problemem jest chyba zmiana systemu nauczania i pedantycznosc Francuzow co do zasad.
Mimo wszytsko zycze powodzenia. Pamietaj jednak ze liceum tak jak ktos powiedzial to nie jest kurs jezykowy. W szkole nikt sie nie skupia na poziomie twojego jezyka..
Jestem teraz w III-ej klasie gimnazjum i niestety muszę wybrać liceum. Bardzo chciałam pojechać do Anglii do szkoły, ale jest to na razie niemożliwe. Mogłabym chodzić tam do liceum, gdyby jeden z prawnych opiekunów miał pozwolenie na stały pobyt w Wielkiej Brytanii. Co innego na studia:) jeżeli chodzi o Francję, to jest tak samo (prawo UE). No może z małym wyjątkiem - ja mam tam rodzinę i w tym wypadku szkołę da się załatwić, więc całe szczęście pojadę:)))
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa