Strasbourg

Temat przeniesiony do archwium.
poszukuje informacji o kosztach zycia w strasbourgu jesli ktos z was byl albo jest na miejscu bede bardzo wdzieczny za kilka slow refleksji. pozdrawiam black
pokoj w akdemiku, ok. 100 E/miesiac
wynajecie kawalerki ok. 3[tel]E (+kaucja na poczatku=2 miesiace czynszu),mozesz dostac pomoc od panstwa w zaleznosci od czynszu i twoich zarobkow
kolokacja z innymi studentami ok. 200 E za pokoj (salon jest zazwyczaj wspolny, dobra strona, to dzielenie sie rachunkami i abonementem np. telefonu czy swiatla)
bilet miesieczny studencki = ok. 25 E (wiekszosc studentow porusza sie rowerami, mozna sobie wynajac rower, miesiac chyba ok. 15 E)
obiad na stolowce uniwersyteckiej =ok. 3, 50 E
jedzenie, oczywiscie duzo drozsze niz w POlsce (najdrozsze sa wedliny i mieso ), w NIemczech za to jest duzo taniej i ja tam robie zazwyczaj zakupy (miasteczko KEHL, jest bezposredni autobus, to tylko pare kilometrow od Strasb.) , tam ceny sa czasem porownywalne z polskimi.
Co jeszcze cie interesuje?
Marl, miałbyś może jakieś info o pracy (sezonowej czy jakiejś) w Alzacji, w Strasbourgu albo regionie (np. gdzieś w mniejszych miejscowościach)??? Przy granicy niemieckiej albo we Francji (aby nie za daleko ;p)... Cokolwiek. Tak właściwie to przydałyby się mniej lub bardziej konkretne adresy. Szukałam np. o zbiorze owoców na anpe.fr, ale tam przeważnie oferty są z okolic Akwitanii (dalekoo...:|), a jeżeli już skądś indziej, to zazwyczaj nie bardzo pasi. (Np. winobranie zaczyna się za późno)
sorki, ale nie znam takowych adresow i nie wiem, gdzie mozna sobie znalezc jaks prace sezonowa, nie spotkalam sie tez jeszcze z zadnymi ogloszeniami, ze ktos poszukuje (ale to moze po prostu dlatego, ze nie zwracalam za bardzo na to uwagi)
Przykro mi, nie umiem ci pomoc.
Pozdrawiam
MArlena
à propos, mojego nicka "marl" , to jest skrot od Marlena, wiec jestem dziewczyna...:)
bardzo piękny nick a imie to już wogóle przecudowne :D
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Pomoc językowa